Волонтери Карітасу Коломийської Єпархії поділилися досвідом із благодійниками Карітасу Івано-Франківської Архієпархії

У вівторок, 6 лютого, парафіяльні волонтери Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ мали змогу перейняти досвід праці у напрямку соціального служіння парафій Коломийської Єпархії УГКЦ.

Візит розпочався з екскурсії у Катедральному соборі Преображення Христового, де присутні могли не тільки дізнатися про історію будівництва, розпис та ікони, але й відвідати музей сакрального мистецтва, де зберігаються твори, які належали світлої пам’яті Владиці Миколаю Сімкайлу, тоді ще Єпарху Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Відтак настоятель храму о. Володимир Білослудцев розповів, як парафія здійснює соціальне служіння, показав парафіяльний будинок, де знаходиться благодійна кухня-їдальня, кав’ярня, дитячий садок, катехитичні класи та інші приміщення.

Також заступник директора о. Василь Латчук розповів трохи більше про діяльність коломийського Карітасу та про те, як команда соціального служіння допомагає парафіям розвиватися.

Учасники обміну досвідом також відвідали будинок нічного перебування м. Коломия та подивилися як функціонує один із шелтерів Карітасу.

Крім того, мандрівники відправилися у с. Лісна Слобідка на парафію святого Миколая, де волонтери також поділилися досвідом благодійної кухні, а о. Віталій Попадюк разом із своїми волонтерами розповів про акції та ініціативи, які вони щороку реалізовують.

На завершення парафіяльним волонтерам франківського Карітасу провели екскурсію парафією Успіння Пресвятої Богородиці міста Городенка.

Там настоятель храму о. Ігор Левицький провів екскурсію святинею та церковною резиденцією, при якій функціонує осередок БФ «Карітас Городенка», а також познайомив із соціальними ініціативами, які здійснюються вже багато років.

«Дякуємо за організацію візиту о. Василю Латчуку та о. Юрію Боєчко!», — зазначають на фейсбук-сторінці франківського Карітасу.

Як відомо, така праця здійснюється в рамках проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні» за підтримки «CNEWA Canada» та «Renovabis».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Карітасу Коломийської Єпархії УГКЦ та БФ «Карітас Городенка»