Про це пише пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Подія розпочалась чином Архієрейської Вечірні напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, яку очолив Владика Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Львівський, у співслужінні високопреосвященного Вісвальдаса Кульбокаса, Апостольського нунція в Україні, Владики Володимира Війтишина, Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського, Владики Ярослава Приріза, Єпископа Самбірсько-Дрогобицького, Владики Михаїла, Єпископа Сокальсько-Жовківського, Владики Григорія, Єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, Владики Петра, Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківського, Владики Богдана, Єпископа-помічника Стрийського, та священників Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.
Після завершення Вечірні Владика Ярослав привітав усіх, хто прибув на спільну молитву.
Єпископ зазначив, що подія освячення пам’ятника Митрополиту Володимиру є вшануванням великого мужа Церкви, який був місцеблюстителем Глави УГКЦ в 1970-90-х роках. Крім того, єпископ пояснив, чому саме у Трускавці було споруджено пам’ятник Митрополиту Володимиру Стернюку.
«Починаючи з перших днів незалежності України, Трускавець був для усієї держави своєрідним “ареопагом”, що відкривав духовних і національних постатей», — зауважив проповідник.
Єпископ пригадав, що за цей час у Трускавці постали ряд знакових духовних постаментів. Зокрема поблизу церкви св. Миколая відтворено у постаменті зустріч Христа і самарянки біля криниці, як пригадування духовного джерела — християнської віри, з якого відродилась українська нація.
Також біля церкви св. Миколая споруджено пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому, а біля церкви Покрови — пам’ятник Патріарху Йосифу Сліпому — провідних духовних і національних постатей XX століття. Постамент Митрополиту Володимиру Стернюку відтепер пригадуватиме мешканцям і гостям Трускавця період катакомбної Церкви в Україні.
Після освячення пам’ятника Митрополит Ігор розповів присутнім про окремі сторінки життя Митрополита Володимира Стернюка. Зокрема Владика Ігор пригадав, що ще молодим священником провідував у його квартирі у Львові.
Архієрей розповідав про постійне стеження радянських спецслужб за ним. Втім ті численні випробовування, які випадали на його долю, він сприймав за Божу Волю.
Наприкінці звернення до присутніх Владика Ігор охарактеризував Митрополита Володимира як людину, що дбала за свою Церкву і народ.
Після завершення богослужіння відбулась духовно-мистецька програма.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ