На семінарійний празник, а також дияконські свячення прибули випускники духовного закладу у священичому і дияконському сані, запрошені гості, парафіяни храму Пресвятої Трійці, а також рідні та близькі нововисвяченого отця-диякона Маркіяна Буняка.
Святкування розпочались з урочистої Божественної Літургії, яку очолив Владика Максим Рябуха, Єпископ-помічник Донецького Екзархату, за участі Владики Миколи Семенишина, прот. Петра Жука та у дияконському супроводі отця-диякона Марка Коберинка. Також на Архієрейській Літургії співслужили понад 10 священників-випускників КТДС.
Виголошуючи проповідь з нагоди празника, Владика Максим пригадав про приклад дружби трьох простих людей — Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, які стали великими світилами у Христовій Церкві. Він відзначив присутніх священників, що зростали в стінах семінарії, які також є світилами Бога, світлом світу.
Архієрей зауважив, що “мрії, які приходять від Бога, мають своє звершення”, пригадавши мрію світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара про відновлення семінарії на пагорбах Києва, яка є реалізована. Також Єпископ порадів з нагоди поставлення у диякони ще одного брата, випускника семінарії, щоб, звершуючи своє покликання, голосити про Божу любов на Сході України.
На завершення Владика Максим побажав, щоб відвага Трьох Святителів надихала присутніх, бо Бог продовжує кликати у свій виноградник працівників для служіння та несення розради потребуючим людям нашої страждальної країни.
Під час богослужіння Владика Максим уділив дияконські свячення випускнику КТДС – бр. Маркіяну Буняку. Схиливши голову до престолу, бр. Маркіян отримав дияконські свячення через рукоположення та молитву Владики Максима і духовенства за сходження Божественної Благодаті Пресвятого Духа на нього.
На завершення Архієрейської Літургії прот. Петро Жук, ректор КТДС, за прикладом Трьох Святителів, склав подяку у трьох категоріях. Найперше він подякував за благословенний рік Богу, а також склав подяку Воїнам за цю можливість, їхню героїчність та жертву. Також священнослужитель подякував за прикладом єдності Василія Великого семінарійній спільноті та присутнім священникам-випускникам семінарії за присутність й творення єдності. На завершення о. Петро висловив вдячність Владиці Максиму та Владиці Миколі, які мають пряме відношення до семінарії, адже були в минулому сповідником та духівником в КТДС, за їхню присутність та можливість спільної молитви з ними.
Насамкінець присутні мали спільну зустріч-ділення, під час якої Архієреї та священники мали змогу поділитися досвідом свого служіння й відповісти на запитання, поставлені для них
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
за матеріалами інформаційного центру КТДС