Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит у Лісну Тарновицю

У неділю, 23 квітня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит на парафію святих Косми і Дам’яна, що у селі Лісна Тарновиця, Коломийської Єпархії УГКЦ.

На початку Владику Миколу на подвір’ї храму радісно зустріли найменші парафіяни святині на чолі із настоятелем отцем Василем Нагорняком, який запросив Преосвященного Владику очолити Божественну Літургію.

Відтак у святині розпочалася торжественна Архієрейська Літургія, на яку зібралися місцеві мешканці, найменші вірні та жителі навколишніх сіл.

У часі моління Владика Микола виголосив проповідь, у якій роздумував про віру апостола Томи: «Євангеліє Томиної неділі розповідає про дуже важливий час, що передував народженню Церкви. Це час об’явлення воскреслого Христа своїм учням. Якби учні не бачили на власні очі Воскреслого з мертвих, можливо, вони ніколи не стали апостолами, якими ми їх знаємо, а ми — християнами».

«Апостол Тома, на прізвище Близнюк, дуже близький багатьом з нас за вдачею. Можна собі лише уявити, що відчував він цілий тиждень, коли дізнався від інших апостолів, що вони «бачили Господа», і спостерігав їхню радість та захоплення. Напевне, він почувався обділеним і недостойним», — мовив Єпископ-помічник.

А відтак додав: «Апостол Тома не був таким, як на превеликий жаль, більшість християн. Він з тих, хто хоче знати, бачити, досвідчувати більше, ніж просто вдовольнятися словами інших людей. Не всі стають християнами через слово про Христа. Є ті, які стають ними, побачивши Христа в інших людях. Такий досвід є народженням живої віри, коли людина вважає Бога кимось рідним: “Господь мій і Бог мій”».

«Коли ми наважимося сказати про Бога «Мій Бог», це свідчитиме про глибинний звʼязок віри. 3 глибини серця бажаю кожному з нас зростати до такої віри, щоб могти звертатися до Бога на «Ти», і таке звертання нехай не буде формальним, а щирим і переконливим. Нехай у цьому допомагає нам святий апостол Тома», — додав Владика Микола на завершення проповіді.

Опісля Божественної Літургії о. Василь подякував Єпископу-помічнику за візит до села Лісна Тарновиця. Відтак у храмі лунало Многоліття.

Наприкінці всі присутні співали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», який підносили до Господа за якнайшвидшу перемогу Батьківщини – України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ