Владика Микола Семенишин взяв участь в урочистостях з нагоди випуску медичних капеланів

У четвер, 16 листопада, у Патріаршому домі, що у Львові, відбулося вручення дипломів випускникам Освітньої програми для медичних капеланів УГКЦ, за Міжнародною освітньою програмою «Душпастирська клінічна освіта» (Clinical Pastoral Education). В урочистостях взяв участь Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.

Розпочалося дійство з Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк у співслужінні Владики Миколи Семенишина, Владики Йосафата Говери, Екзарха Луцького, Владики Петра Лози, Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської Єпархії, Владики Андрія Хім’яка, Єпископа-помічника Київської Архієпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх у часі проповіді Митрополит Ігор роздумував над уривком із Євангелія, а відтак мовив: «Усім необхідно зробити висновок, щоб не вдавати праведників, лиш, глибоко вдивлятися у своє серце та екзаменувати своє сумління, відносно життя згідно Божих Заповідей! Хай Господь допомагає нам бути людьми прозорого серця та прозорого духа! Свята Богородице, заступайся за нами перед своїм сином, нашим Богом».

Опісля Літургії відбулася урочиста частина, де Єпископи вручили капеланам, які пройшли курс «Clinical pastoral education («Клінічна пасторальна освіта»), диплом про його офіційне завершення.

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина від нашої Архієпархії навчання пройшли 4 медичні капелани. Серед них о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Архієпархії, о. Роман Терлецький, капелан Центральної міської клінічної лікарні м. Івано-Франківськ, о. Дмитро Фуфалько, капелан медичних закладів смт Соловино, о. Микола Катрич, капелан Обласної дитячої клінічної лікарні.

«Після довготривалого навчання, яке було духовним і психологічним зміцненням себе, ідентифікацією, як медичного капелана, де капелани проживали драму хвороби, “лежали у комі”, зануритися у власну смерть і воскреснули. Це не просто навчання, а глибоке пізнання себе! Особлива подяка дружинам, сім’ям, директорам медустанов та колективам за підтримку», — зазначає о. Ярослав на своїй фейсбук-сторінці.

Окрім цього, п. Марію Бойко, директорку Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру, було нагороджено Патріаршою грамотою.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

за матеріалами пресслужби Львівської Архієпархії УГКЦ