Прикарпаття попрощалося із Героєм України — Дмитром Коцюбайлом

Сьогодні, 9 березня, у селі Бовшів, що на Івано-Франківщині, пропрощалися із загиблим Захисником України — Дмитром Коцюбайлом на позивний Да Вінчі. Чин похорону очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківський.

Щоб віддати шану полеглому Герою, на поминальні моління, окрім великої родини Дмитра, прийшли сотні людей: жителі місцевих та довколишніх сіл, духовенство, військовослужбовці, представники влади та всі небайдужі.

Заупокійні моління розпочалися із панахиди у Будинку культури, що у с. Бовшів, а відтак процесія вирушила до храму Зіслання Святого Духа, де відбувся Чин похорону, який очолив Владика Микола Семенишин. Співслужили йому душпастирі Івано-Франківської Архієпархії, зокрема отці Більшівцівського протопресвітеріату.

Після Чину похорону Єпископ-помічник Івано-Франківський звернувся із прощальним словом до присутніх:

«Ми зібралися сьогодні тут, щоб спільно помолитися за упокій душі нашого земляка, Героя України Дмитра, який загинув за незалежність нашої України, за нашу свободу, за наше мирне майбутнє. Сьогодні для нас, а особливо для рідних, побратимів, друзів – це велика втрата. Прошу вас прийняти щире співчуття від усієї Івано-Франківської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви».

«Ми свідомі, яким великим є ваш біль. Хотів би вас запевнити, що ваш біль є і нашим болем. Сьогодні ми повинні щиро подякувати Богові за нашого Героя! Сподіваюся, що не тільки в цій церкві, а й у багатьох інших храмах нашої країни сьогодні поминають в молитвах великого Сина Прикарпатського краю, який віддав своє життя, щоб ми жили. Дмитре, наш Герою, спочивай у мирі!», — мовив Єпископ-помічник.

Прощання та Чин погребення відбудеться у Києві 10 березня.

Фото — Pravda IF

Довідка:

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське Бурштинської громади на Івано-Франківщині. Упродовж трьох років навчався на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї. Через любов до мистецтва Дмитро і вирішив взяти позивний Да Вінчі.

Воювати пішов одразу після Революції гідності у 2014. Да Вінчі командував 1 окремою штурмовою ротою ДУК “Правий сектор”. Отримав важке поранення уламком від танкового снаряда в Пісках на Донеччині. Після трьох місяців реабілітації повернувся на фронт.

Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою, Красногорівкою.

30 листопада 2021 року Дмитрові Коцюбайлу присвоїли звання Герой України за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дмитро Коцюбайло — командир спецпідрозділу “Вовки Да Вінчі” 67 окремої механізованої бригади ЗСУ.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ