Владика Микола Семенишин очолив перші нічні чування в Угорниках

У четвер, 6 квітня, у переддень празника Благовіщення Пресвятої Діви Марії, на парафії св. влкмч. Юрія, що у с. Угорники, Східного протопресвітеріату, відбулися перші нічні чування. З цієї нагоди моління очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина відтепер на парафії св. влкчм. Юрія започаткували нічні чування перед іконами Матері Божої Неустанної Помочі та св. Йосифа Обручника, які надалі будуть відбуватися першого четверга кожного місяця.

Велика Вечірня з Литією, вервиця, Свята Година, духовна наука про св. Йосифа від о. Тараса Огара, Свята Тайна Єлеопомазання та молебень до Святого Йосифа — такі моління духовно скріпляли парафіян, які прийшли до храму у переддень Благовіщення, щоб молитись за Україну, а також за дар життя, за українських Воїнів та у власних наміреннях.

«Радію, що практикуєте спільну молитву у перший четвер місяця і що можу сьогодні молитися з Вами. Особливо у цей час ви вшановуєте св. Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії», — промовив Владика Микола під час молитовної програми чувань.

«Усі святі є тими особами, яких нам є добре старатися наслідувати. Серед них особливим святим для наслідування є святий Йосиф. У Святому Письмі немає багато згадок про нього, а ті уривки, які його згадують, все ж не є на першому місці, і є схованими у тіні. Це може нас навчити чогось важливого», — розповів проповідник.

Відтак Архієрей роздумував над змістом людських бажань, поєднуючи цю частину проповіді із життєвою дорогою св. Йосифа:

«Бог ніколи не вкладає якогось бажання в серце людини, щоб потім відмовити їй в цьому бажанні. Господь має спосіб реалізувати це прохання, яке таємничим чином може відрізнятися від того, що ми очікували. Йосиф любить жінку, яку звати Марія. Він планує своє життя з нею, але не може навіть уявити, що на нього чекає».

Далі проповідник розважав над стосунками з Богом і св. Йосифом:

«Богу до вподоби мати справу з Йосифом, тому що він не тільки праведний, але є людиною, в якій дуже добре функціонує духовне життя».

«Жити духовним життям означає мати внутрішній канал, через який Господь може спілкуватися з нами, просвітлювати, супроводжувати та підбадьорювати нас», — пояснив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії.

На завершення проповіді Владика Микола додав, що Господь діяв у житті св. Йосифа через сни, і він був уважним до голосу Божого. «Бог говорить, а Йосиф відповідає вчинкам. Це справжня святість», — мовив Архієрей.

Наприкінці нічних чувань о. Юрій Трухан, парох храму, промовив подячне слово Митрополиту Володимиру та Владиці Миколі, а також звернувся до молільників такими словами:

«Час, в якому живемо, потребує усильної молитви й наслідування святих, зокрема св. Йосифа Обручника, а також під покровом Божої Матері Неустанної Помочі маємо будувати українське суспільство і нашу молодь, на основі віри в Бога у лоні Його Святої Церкви та любові до Батьківщини України».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ