Владика Микола Семенишин до в’язнів: «Божа воля — наше добро і щастя»

У рамках святкування престольного празника святого Миколая, 9 грудня, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин звершив душпастирський візит до Івано-Франківської установи виконання покарань.

У присутності в’язнів, працівників та керівництва Владика Микола очолив Архієрейську Божественну Літургію у молитовній каплиці св. Миколая, розташованій в установі. У часі моління Архієрею співслужили о. Михайло Віхоть, адміністратор парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ м. Івано-Франківська, а також в’язничні капелани о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький. Про це пише інформаційний центр парафії Зіслання Святого Духа.

Учасниками молитви також були волонтери, які здійснюють служіння для осіб позбавлених волі: сестри мирянського Чину святого Василія Великого з монастиря Царя Христа м. Івано-Франківська п. Надія Кирилюк (настоятелька чину) та п. Євдокія Савчин, яка постійно супроводжує своїм співом богослужіння для засуджених, а також представники формаційної школи Святого Миколая п. Олесь (директор) та п. Людмила Маргітичі.

Після Євангелія Єпископ виголосив проповідь, у якій звернув увагу присутніх на постать Пресвятої Богородиці:

«Для усіх нас дуже важливо є наслідувати Пресвяту Богородицю. Але в чому саме маємо наслідувати Богородицю? Коли Архангел Гавриїл з’явився Діві Марії й сказав, що вона є вибрана, щоб народити Божого Сина то вона напевно була здивована і запитала, як це станеться. Ми б також були здивовані, якби щось подібне сталося з нами. Проте, хоча Богородиця розумом не розуміла, як це станеться, але серцем довірилася Богові й сказала: «Так». Тому важливо, щоб ми вчилися  у нашому щоденному житті, де б ми не перебували, ким би ми не були, що б ми не робили — слухати, як Богородиця. І так виконаємо Божу волю, а Божа воля — наше добро і щастя».

На завершення моління Владика Микола подякував присутнім за спільну молитву, а також нагородив начальника установи полковника Володимира Атаманюка та заступника начальника установи підполковника Івана Гурика Митрополичими грамотами за активне сприяння та співпрацю у здійсненні душпастирської опіки ув’язнених та працівників установи.

Не обійшлося свято і без подарунків — в’язничні капелани подарували Владиці Миколі архієрейський омофор із зображенням «Христа — Доброго Пастиря», який є символом в’язничного служіння. Своєю чергою, отець Михайло Віхоть отримав  ієрейський набедреник, як вияв вдячності від капеланів за постійну турботу та опіку над душпастирством в’язнів. Від установи для присутніх гостей також був приготований особливий подарунок — запашний хліб, спечений в’язнями у власній пекарні.

Опісля у святині лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Владика Микола уділив присутнім своє архієрейське благословення та поблагословив їх свяченою водою.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ