«Від президента до рядового громадянина – кожен мусить спитати себе сьогодні: що я можу зробити для перемоги України?» – Глава УГКЦ

Ми сьогодні прийшли до храму кожен зі своїм проханням… Як і тоді в дорозі до Єрусалиму, Христос питає кожного з нас: чого ви в Мене просите? Просімо в Нього не якихось земних вигод, а здатності послужити своєму народові. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у п’яту неділю Великого посту.

Проповідник відзначив, що в сьогоднішньому євангельському читанні євангелист Марко змальовує нам образ Ісуса Христа Бога і Спасителя як слуги, який прийшов послужити людині. «Покора, самоприниження робить людину великою. Хто вміє схилитися перед людиною в її потребах, той є великий в очах Божих», – зазначає Глава Церкви.

Ці слова про дивне Боже служіння, які готують нас до Пасхи Господньої, по-особливому торкаються глибоких струн нашого сумління, нашого серця в умовах війни.

«Ми п’ємо чашу страждань, – каже Предстоятель, – навіть смерті, але ця чаша в собі відкриває нам присутність Христа, який веде за собою наш народ до своєї слави».

Духовний лідер переконує: щоб дарувати Україні перемогу над ворогом, Христос розкриває над нами особливий секрет. «Ворог, який приходить, має на меті нас знищити, понизити, знову зробити своїми рабами і нашим коштом здобути земну славу, а також показати всьому світові: ось які ми могутні й великі», – вважає духовний лідер.

Але Господь, переконує Блаженніший Святослав, скидає з престолів могутніх і підносить смиренних. Він відпускає багатих з порожніми руками, а годує своїх убогих.

«Лише тоді, коли ми, як народ, у цей тяжкий час випробувань, страждань і смерті будемо готові послужити аж до смерті, віддаючи своє життя за свій народ, за Батьківщину, – будемо непереможним», – наголошує Предстоятель.

«Кожен на своєму місці, від президента до рядового громадянина, – переконує проповідник, –  мусить спитати себе сьогодні: що я можу зробити для перемоги України, чим я можу послужити своєму народові? Тоді Господь відкриє нам зміст нашого служіння Церкві Христовій, покаже нам особисте покликання і дорогу християнського життя».

Департамент інформації УГКЦ