«Великий піст – це час покаяння, у якому ми вчимося перемагати», – Блаженніший Святослав у неділю Прощення

Сьогодні ми кажемо: Боже, прости мені мої гріхи. Нехай Твоя перемога поселиться в моєму серці. А Божа перемога – це завжди перемога добра над злом, правди над неправдою, миру над війною. Входячи в час покаяння, ми починаємо вчитися перемагати. Нам так важливо знати секрет перемоги і мати силу, над якою наш ворог є безсилий. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Сиропусну неділю.

Сьогоднішнє Євангеліє (Мт. 6, 14-21) впроваджує нас у час Великого посту. З духовного боку, зазначає Предстоятель УГКЦ, можна сказати, що Великий піст – це певна боротьба, навіть війна. «Це боротьба добра і зла за те, що є справжнім і не проминає. Полем боротьби, бою в час Великого посту є внутрішній світ людини, зокрема її думки, плани, наміри та ставлення до Бога, себе самої і зовнішнього світу. Наприкінці уривка чуємо, що саме внутрішнє поле бою є вирішальним», – пояснив проповідник.

«Що потрібно, щоб перемогти у війні? Що потрібно, щоб знищити ворога, щоб здолати зло? – запитує Глава Церкви і відповідає: – Господь нам вручає зброю, яка нас може здивувати. Бог каже, що секретом перемоги є прощення».

Блаженніший Святослав звертає увагу, що думати про прощення в час війни по-людськи видається дивним, тому він наголошує, що сьогоднішнє Євангеліє говорить нам не так про прощення людини як ключ до перемоги над дияволом, а саме про прощення Бога. На його переконання, це означає, що ми зможемо перемогти диявола, війну і все зло лише тоді, коли дозволимо Богові нас простити.

«Тому час Великого посту є часом покаяння, у якому ми відкриваємо своє серце Божому милосердю», – підкреслює проповідник.

За його словами, саме бажання пробачити усім, хто нам завинив – це вже позиція переможця. Сьогодні найважливішим скарбом, якого ми потребуємо як народ, – це скарб перемоги добра над злом. У цьому має бути наше найбільше багатство, яке здобудеться в нашому серці.

«Ми сьогодні просимо: Господи, дай нам ту зброю, якою ми можемо перемогти диявола і всіх його ангелів. Дай нам ту зброю, якою ми можемо перемогти не тільки у війні, а зможемо перемогти саму війну і всіх тих, хто її спричиняє і приніс на землю України. Ми сьогодні особливо молимося за наше військо. За тих, хто справді переміг ворога на полі бою власного серця. Саме любов’ю до своєї Батьківщини вони перемагають тих, хто наступає на нас», – каже Отець і Глава УГКЦ.

«Збирайте собі скарби на небі – це великий заклик до всіх нас. Бо війна – це завжди знищення, виснаження й розтрата ресурсів, – наголосив Блаженніший Святослав і додав на завершення: – Боже, дай нам перемогу! Даруй нам перемогу над нашим ворогом! Дай мир нашій Батьківщині. А найважливіше – дай нам перемогу над гріхом і смертю в нашому серці, щоб з Тобою і в Тобі був скарб наш».

Департамент інформації УГКЦ