Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, Предстоятель висловив панові міністру вдячність за безперервну підтримку України, наголосивши, що «вільна Україна — це також і вільна Естонія».
«Дякую, що допомагаєте нам забезпечувати програми реабілітації та догляду за пораненими українськими солдатами. Дякуємо за те, що ви є з нами в ці складні часи, адже ваша співпраця з Україною для нас є питанням життя або смерті», — звернувся Глава УГКЦ до п. Лаурі Ляенеметса.
Під час розмови Блаженніший Святослав наголосив, що за останні два з половиною роки, відколи почалося повномасштабне російське вторгнення, «майже 14 мільйонів українців були примусово переселені». Він відзначив також важливість соціальних служіння, яке реалізовують Церкви в Україні.
«За ці два з половиною роки в Україні ніхто не помер від голоду, спраги чи відсутності соціальної допомоги», — розповів Глава Церкви, зазначивши, що це спільне досягнення не лише українського суспільства, українських Церков, а й світової солідарності з Україною.
Окрім цього, Блаженніший Святослав також нагадав про жорстокі переслідування, яких зазнала УГКЦ у радянський період: «Ми розділили долю естонців та інших народів, які стали жертвами комуністичних переслідувань». Він зауважив, що Церква завжди була важливою частиною громадянського суспільства України.
Під час зустрічі було обговорено також спільні виклики, з якими стикаються релігійні громади в Україні й Естонії, зокрема використання державою-агресором релігії як зброї.
Блаженніший Святослав заявив: «Я запевняю вас, що ми стоїмо на сторожі свободи, зокрема релігійної. В Україні ніхто не потребує особливого дозволу держави, щоб молитися».
Предстоятель також розповів панові міністру про діяльність УГКЦ в Естонії, зазначивши, що українська громада в цій країні є відкритою. «Ми не запитуємо паспорт у тих, хто приходить приєднатися до нашої Церкви. Ми не запитуємо, якою мовою ви розмовляєте чи до якої Церкви належите в Україні, — зазначив архиєрей і додав: — Дуже часто українці, перебуваючи за межами України, наново відкривають для себе своє коріння».
На завершення Патріарх підкреслив важливість інтеграції українців в естонське суспільство, заохочуючи до вивчення естонської мови й активної участі в житті країни.
«Ми заохочуємо їх вивчати естонську мову і робити свій внесок у загальне благо Естонської держави: платити податки, працювати, бути частиною суспільства, не зловживаючи гостинністю естонського народу, естонського уряду», — зазначив Блаженніший Святослав.
У зустрічі міністра внутрішніх справ із Главою УГКЦ брали участь апостольський адміністратор католиків в Естонії Владика Філіпп Журдан, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ Владика Степан Сус, о. Роман Ільницький, о. Роман Кіх та о. Сільвер Витвицький, а також п. Максим Кононенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Естонській Республіці.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
Фото Вероніки Кальмук