В рамках проєкту «Разом з Україною» професійні психологи працюватимуть з дітьми з особливими потребами

Сьогодні, 9 грудня, в приміщенні Катехитичного центру, що при Архікатедральному і Митрополичому Соборі м. Івано-Франківська, в рамках італійського благодійного проєкту «Разом з Україною» розпочалися зустрічі психологів з дітьми, які мають особливі потреби.

Захід фінансується італійським урядом у співпраці з конфедерацією італійських благодійних організацій “FOCSIV” та Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ і триватиме пів року.

З особливими дітками та їхніми батьками працюватимуть професійні психологи, які підготували цікаву та насичену програму.

Головний психолог даного проєкту — п. Руслан Лавлінський, який має досвід в організації арт-просторів через творчість для дітвори та батьків.

Зустріч розпочалася із вступного слова о. Івана Стефурака, керівника Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії та духівника спільноти «Діти Ісуса», яка діє при Архікатедральному соборі вже декілька років.

«Надіюся, що всі ви радієте цьому, адже ми після невеличкої паузи знову відновили наші зустрічі. Від сьогодні наша спільнота, до певної міри, виходить на новий рівень. Відтепер ми маємо дотик до міжнародного рівня, адже проєкт “Разом з Україною”, який співпрацюватиме з нами, завітав до нас з сонячної Італії», — звернувся до присутніх о. Іван.

Згодом священнослужитель представив п. Руслана Лавлінського та передав йому слово.

«Дуже радий з Вами познайомитись! Маю велику надію, що будемо співпрацювати, і ця співпраця збагатить не тільки вас, але й мене, як фахівця у цій справі. Маю досвід співпраці з дітьми та батьками, тому буду радий спілкуванню з вами».

Після цього звернувся о. Іван до присутніх, зокрема, до батьків:

«Цей проєкт важливий тим, щоб наситити програму чимось реабілітаційним для дітей. Не менш важливим є психологічна підтримка батьків, тому під час занять з дітьми психологи також працюватимуть окремо з батьками. Той весь тягар, який ви несете, є не лише вашим тягарем, але всього суспільства, яке повинно приходити завжди на допомогу сім’ям з особливими дітками».

Відтак душпастир провів молитву батьків за дітей, а також дітей за батьків та поблагословив усіх присутніх.

Далі п. Руслан Лавлінський представив команду психологів, до якої ввійшли п. Уляна Чепіль — аніматорка, п. Наталя Михайлів — фахівець корекційної педагогіки, п. Галина Попович — християнський психолог, а також п. Валерія Легка — психологиня, яка працює з батьками.

Продовжилась зустріч поділом на групи. У першій групі відбуватиметься арт-терапія для дітей, а також формування соціальних навичок та їх закріплення. В другій групі працюватимуть з батьками, яким також необхідне отримання ресурсу, який вичерпується.

Наступною частиною заходу стала «казкотерапія», під час якої діти представили театральну сценку для учасників події, зокрема, для психологів, які надалі працюватимуть з дітьми.

Згодом для дітей провели перше заняття з арт-терапії, зокрема, з кляксографії. За допомогою цього методу у дітей відбувається вивільнення негативних емоцій та напруги на папір, знижується тривожність та імпульсивність. Кляксографія гармонізує стан дитини, розвиває образне мислення, гнучкість мислення, уяву та фантазію. Діти вчаться бачити незвичайне у звичайному.

В цьому часі для батьків провели заняття для психологічної взаємопідтримки.

Ціль груп взаємопідтримки — можливість батькам у конфіденційних умовах розмовляти відкрито про бентежливі питання, бути вислуханими та отримати знання у ресурсних відповідях.

В процесі цієї розмови отець Іван представив батькам гостей з Італії — п. Анну Бертазолі та п. Сільвію Каваціні, які представили проєкт «Разом з Україною» та закликали до співпраці через заповнення спеціальної анкети задля подальшої допомоги при різних потребах.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ