В Івано-Франківську вшанували пам’ять Романа Шухевича

Сьогодні, 5 березня, виповнюються 73-ті роковини від дня загибелі генерала-хорунжого, головнокомандувача УПА — Романа Шухевича. З цієї нагоди поблизу пам’ятника видатного політичного діяча відбулося поминальне моління. Панахиду очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Аби віддати шану та помолитися за воїна УПА, на захід прийшли представники духовенства та влади, члени братства ОУН-УПА, вчителі та учні ліцею імені Романа Шухевича Івано-Франківської міської ради та небайдужі жителі нашого міста.

Розпочався захід із виконання Держаного гімну України.

Відтак Владика Микола спільно із духовенством Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та представниками ПЦУ відслужили панахиду за Романом Шухевичем.

Опісля моління до присутніх звернувся міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що дуже цінним є те, що у нашому місті на вулиці Романа Шухевича ми маємо його пам’ятник, та ще й ліцей його імені.

«Національно-визвольна боротьба триває до сьогоднішнього дня. На жаль, ми з вами, як ніколи розуміємо, той чин, який здійснили Герої у 40-50-х роках. Вони віддали своє життя для того, щоб українська держава постала і відновилася 1991 року», – зазначив міський голова.

Пізніше мер подякував представникам духовенства за те, що сьогодні вони відслужили панахиду, бо це єдина наша подяка, яку ми можемо промовити для наших Загиблих.

Відтак слово мав Захисник України Юрій Черкащин, який зазначив, що боротьба за нашу державу тривала, триває і буде тривати доти, допоки ми її остаточно не здобудемо. А ми, своєю чергою, маємо зробити все для того, аби здобути її раз і назавжди.

На завершення всі присутні виконали гімн ОУН-УПА «Зродились ми великої години».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ