В Івано-Франківську відзначили 110-ліття від заснування Згромадження сестер мироносиць

У Неділю мироносиць, 19 травня, Владика Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, здійснив душпастирський візит до Згромадження сестер мироносиць Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цьогоріч святкування в монастирі були особливі, адже у 2024 році виповнюється 110 років від заснування Згромадження сестер мироносиць високопреподобним о. Юліяном Дацієм, ЧСВВ.

На моління зібралася вся спільнота сестер мироносиць, душпастирі, а також гості.

Спершу на подвір’ї монастиря Єпископа зустрічали сестри мироносиці, душпастирі й вірні, запрошуючи очолити святкову Літургію.

Відтак Владика Дмитро очолив Архієрейську Божественну Літургію у монастирській каплиці Воскресіння Христового (рівноапостольної Марії Магдалини). Співслужили Архієрею о. Володимир Лось, капелан монастиря сестер-мироносиць, а також запрошені священнослужителі.

Молитовним співом богослужіння супроводжував парафіяльний хор «Te Deum» храму св. влкмч. Параскеви, Коломийської Єпархії УГКЦ.

У часі Літургії Архієрей звернувся до всіх присутніх із проповіддю, роздумуючи над подією Воскресіння Христа.

«Жінки-мироносиці перші сподобилися стати свідками перемоги Христа над смертю у Воскресінні. Лише потім апостоли дізналися про цю подію. Таким чином Христос підніс значення жінки у тогочасній культурі. Христове Тіло після Воскресіння стало прославлене, яке було непідвладне простору і часу, Воно отримало зовсім інші властивості».

За словами проповідника, для тогочасного суспільства Воскресіння було великим здивуванням, люди не розуміли, як Він міг воскреснути власними силами.

«Як до Воскресіння, так і після нього Христос діє, Він Живий. Він не змінився. Господь і далі робить чуда й оздоровляє. Сьогодні Христос діє через нас у світі! Він внутрішньо перемінює кожного з нас», — зазначив Архієрей.

Відтак проповідник закликав застановитися, як Воскреслий Господь діє через нас та у нашому особистому житті. «Хто не хоче побачити, не засвідчить цю дію Христа у собі, але хто має це прагнення, побачить Його очима віри», — мовив проповідник.

Пізніше, ввертаючись до сестер, Архієрей роздумував над покликанням до монашества. «Господь вибрав того до цього стану, кого Сам захотів. Тому ваше завдання – свідчити світові живого Воскреслого Христа. Це є місія ваша, єпископів, священників та всієї Церкви», — закликав Владика.

Згодом Єпископ зазначив, що шлях до перемоги України може настати тільки через дорогу на Голгофу, тільки разом із Христом, щоб дійти до воскресіння.

На завершення Владика заохотив усіх присутніх чути голос Божий, щоб виконувати Його волю та співдіяти у Його планах.

Після Служби Божої о. Володимир Лось зачитав привітальну грамоту для сестер мироносиць від Митрополита Володимира Війтишина з нагоди 110-ої річниці від заснування Згромадження.

Відтак Владика Дмитро привітав усіх присутніх зі святом, а сестри висловили вдячність Єпископу за спільне моління та візит до монастиря.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ