В Івано-Франківську відбувся священичий Парастас за покійним о. Ярославом Гринюком

Сьогодні, 14 серпня, у храмі святого апостола Юди Тадея, Північного протопресвітеріату міста Івано-Франківськ, відбувся Чин священичого Парастасу за покійним парохом парафії – митр. прот. Ярославом Гринюком, який упокоївся у Бозі 13 серпня 2023 р. Б.

На заупокійне моління численно зібралися парафіяни й гості храму, родичі покійного, знайомі й друзі о. Ярослава та духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Чин священичого Парастасу очолив Синкел у справах духовенства і священичих родин Івано-Франківської Архієпархії митр. прот. Степан Балагура у співслужінні духовенства Івано-Франківської Архієпархії та душпастирів святині.

Після завершення заупокійного моління до вірних зі словом звернувся митр. прот. Володимир Чорній, Синкел у справах соціального служіння Архієпархії, який знав покійного душпастиря багато років:

«Сьогодні ця парафія овдовіла, адже так говоримо, коли відходить до вічності парох будь-якого храму. Вся наша Архієпархія і кожен з нас відчуває той тягар і біль через цю втрату. Адже сьогодні тут, на землі, востаннє творимо цю прислугу покійному о. Ярославу».

За словами о. Володимира, покійний душпастир захищав нашу Церкву ще у підпіллі як мирянин, наражаючи на небезпеку себе, дітей та свою родину.

«Він знав, що без Церкви неможливо спастись нікому із людей. Отець Ярослав хотів, щоб ця Церква була й діяла на цій землі, пролита кров’ю і потом наших дідів і прадідів. Він хотів, щоб воскреснувши, Церква ожила, й давала свою життєдайну силу, які ходять по цій землі, даючи їм надію», — поділився о. Володимир про життя та прагнення покійного о. Ярослава.

«Пам’ятаю, коли він, покликаний Духом Святим, хотів збудувати храм. Він розпочинав парафію з хреста, тому знає, як це непросто розпочинати будувати парафію. Храм є збудований для Творця, тому він не належить ні священникам, ні мирянам. Тому отець Ярослав збудував цю церкву для того, щоб люди скористалися з тієї життєдайної сили. Іноді у давніх требниках священників називають “завідателями”. Завідателями не парафії, а Крови Христової, завдяки якій ми стаємо дітьми Божими, яка змиває наші гріхи й дає нам небо, вічність», — роздумував душпастир.

«Знаємо отця Ярослава як твердого і стійкого. Він не лицемірив, а говорив правду, ту, якою Дух Святий його просвічував. Він не старався догодити людям й всьому світові, але робив це для Бога», — зауважив о. Володимир.

Насамкінець митр. прот. Степан Балагура пригадав усім присутнім, що Чин священичого похорону відбудеться у вівторок, 15 серпня, о 10:00 год, на парафії святого Апостола Юди Тадея, що у місті Івано-Франківську (вул. Стуса, 29), який очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ