В Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Природа і душа: екологічне мислення»

У п’ятницю, 21 квітня, з нагоди Дня довкілля в рамках екологічного тижня «Молодь і довкілля» в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся круглий стіл на тему «Природа і душа: екологічне мислення». Метою заходу було формування в юнацтва та молоді дбайливого ставлення до природи, розуміння гармонійного співіснування людини й навколишнього середовища.

У круглому столі взяли участь представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Головного управління ДСНС України в області, Бюро УГКЦ з питань екології, молодіжного громадського центру «Еталон» та старшокласники ліцеїв міста.

Отець Ярослав Рожак, деканальний референт Екобюро, представив присутнім мультимедійну презентацію «Від екології душі до екології довкілля», в якій закликав молоде покоління, якому жити на цій, Богом даній Землі, починати зміни з себе і таким чином змінювати стереотипи всього суспільства.

«Людина, яка викинула папірчик, купила пластикові квіти чи пакетик, недбайливо ставиться до води, електроенергії — хіба ж це не шкодить нашому довкіллю, а разом з тим і кожному з нас… Що робиться у наших лісах, річках та озерах? Часто, замість чистої екозони ми зустрічаємо купи сміття, які залишили там люди», — апелював до сумління священник.

Французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері писав: «Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля». Тому священний обов’язок усіх нас полягає у постійній турботі про благо нашого спільного дому, про його майбутнє. Обережно, чутливо, з любов’ю ставитися слід не лише до людини, а й до природи. Ставлення до природи є ознакою моральності й мірилом рівня культури людини.

«Допомагаючи природі, ви насправді просто повертаєте борги, відшкодовуючи те, що взяли ви або ваші попередники. Тому насаджуйте дерева, вичищайте джерельця, підгодовуйте птахів, а відпочиваючи на природі, просто не забувайте прибирати за собою», — підсумував о. Ярослав.

Запрошені гості також відповіли на численні запитання школярів наголошуючи на тому, що для покращення екологічної ситуації потрібно починати із себе, зі своєї сім’ї, зі свого подвір’я, з особистого ставлення до довкілля.