В Івано-Франківську відбулося віче й панахида з нагоди Дня гідності та свободи

Сьогодні, 21 листопада, коли наша Церква святкує празник Введення в храм Пресвятої Богородиці, в Івано-Франківську відбулося народне віче та панахида з нагоди Дня гідності та свободи.

Спершу на Вічевому майдані всі присутні виконали державний гімн України. Опісля ведучі пригадали про початок подій 21 листопада 2013 року, які змінили хід української історії.

Спогадами з тих днів поділився й Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

«Дякую Богу і захисникам, що можемо зібрати на Вічевому майдані й вшанувати пам’ять всіх постраждалих та полеглих під час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні, а також всіх загиблих через війну в Україні», – мовив п. Руслан.

Міський голова, зокрема, пригадав про рішучу позицію українців на початку майдану – жити в європейській Україні.

Опісля п. Ірина Гурик, мати полеглого Героя Небесної Сотні – Романа Гурика, на запрошення ведучих вручила відзнаки імені Романа Гурика «Зміни світ на краще» активним мешканцям Івано-Франківська у часі війни.

Відзнаку вручили й ректору Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарасу Путьку за активне здійснення соціальної та харитативної діяльності у часі війни, забезпечення духовних та матеріальних потреб людей різних верств населення, за організацію та проведення християнських таборів з активним відпочином та молитвою для дітей внутрішньо переміщених осіб, дітей з малозабезпечених сімей та дітей військових, які зазнали травм війни. 

А також за служіння семінарійної спільноти, яка на волонтерських засадах активно діяла при Антикризовому центрі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Опісля слово до всіх присутніх мала п. Ірина Гурик, а відтак представники місцевої влади.

Після цього процесійною ходою учасники віче вирушили до Меморіального скверу, де відбулася панахида за всіма полеглими українцями за волю і незалежність нашої Батьківщини.

Заупокійне богослужіння очолив Владика Феогност Бодоряк, Єпископ Богородчанський ПЦУ, у співслужінні отців ректорату Івано-Франківської духовної семінарії, а також представників духовенства РКЦ та ПЦУ.

Довідково:

День гідності та свободи в Україні відзначається щороку 21 листопада у згадку про початок двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ