В Івано-Франківську відбулась формаційна зустріч з Галицьким протопресвітеріатом

Щотижня у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбуваються формаційні зустрічі з парохами, сотрудниками, касирами, братством та сестринством парафій різних протопресвітеріатів нашої Архієпархії. У четвер, 27 червня, зустріч з активом Галицького протопресвітеріату очолив о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин.

Традиційно збори розпочалися зі спільної молитви. Звертаючись до присутніх, о. Степан передав вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Згодом відбулося знайомство, опісля якого священнослужитель звернувся до присутніх з вітальним словом та подякував за готовність співпрацювати з архієпархіальним управлінням.

З-поміж основних аспектів праці на парафіях душпастир виокремив важливість євангелізації та катехизації: «Євангелізація — це наша основна місія, метою якої є знайомство людини з Богом. Коли ж людина вже пізнала Господа, то вона має глибинно усвідомити Хто Він і як жити згідно Його волі. У цьому нам допомагає катехизація».

Відтак о. Степан зауважив, що одним з найважливіших завдань Церкви є виховання молоді, адже вона є нашим теперішнім і майбутнім:

«Дитині чи молодій людині буде дуже важко залишатися християнином у секуляризованому світі, якщо вона не бачитиме гідного прикладу в особі людей, які її оточують. Тільки тоді, коли будемо мати моральну молодь, ми зможемо побудувати гідну націю. Війни програють не військові — її програють батьки, які не виховали своїх дітей, вчителі, які за шкільною партою їх не навчили, духовенство, яке не показало їм добрий приклад, та держава, яка не надала їм гідних можливостей. Те, яким буде наше майбутнє залежить сьогодні від нас».

Окрему роль священнослужитель відвів праці священнослужителів з українськими військовослужбовцями та їх родинами, а також наголосив, що дуже важливим є вміння духовенства допомагати постраждалим зцілювати рани війни.

Далі слово мав о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва. Він зауважив, що наша Церква кожного дня засвідчує, що вона насправді є Церквою Христовою. Адже попри всі виклики, час підпілля та переслідування, її спадщина духовна та культурна, залишається колосальною, а тому дуже важливо зберегти її й робити це правильно.

Згодом, як приклад правильного упорядкування та звітності, о. Віталій представив вірним діяльність архієпархіального гуманітарного антикризового центру за останні роки.

З доповіддю про канонічні питання до присутніх звернувся о. Віталій Токар, судовий вікарій Архієпархії.

«Місія Церкви — проповідувати Христа. Він є її центром. Кожна парафія має пам’ятати, що вона є не лише одиницею, зареєстрованою в державі, але й одиницею Церкви, яка має проповідувати Христа. Якщо ж ми відійдемо від цього покликання, то втратимо все. Єдине, що робить нас подібними до Бога це любов. Якщо ж ми втрачаємо здатність любити, то втрачаємо й Христа. Я повинен робити добро, бо цього навчає Господь», — наголосив священнослужитель.

Відтак про сакральне мистецтво та необхідність дотримання правил реставрації храмів розповів о. Євген Андрухів, голова Комісії сакрального мистецтва Архієпархії. Опісля бр. Андрій Луців, керівник відділу будівництва, розглянув основні аспекти проведення будівельно-ремонтних робіт.

Згодом говорили про бухгалтерські питання, їх представила п. Наталія Філіппова, головна економістка фінансового-юридичного відділу Архієпархії. Своєю чергою о. Іван Смішко, головний юрист Архієпархії, ознайомив учасників зборів з різними юридичними питаннями, з якими часто зустрічаються на парафіях.

Наступною до гостей звернулась п. Христина Гаманюк, працівниця Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії. Вона розповіла про необхідність якісної медійної політики та важливість комунікації на парафіях.

Насамкінець слово мав о. Ігор Клюба, відповідальний за Біблійний апостолят Архієпархії, що діє при Катехитичній комісії. Священнослужитель підсумував, що євангелізація та катехизація є ключовими чинниками успішного творення живої спільноти, якою є наша Церква.

На завершення зустрічі о. Роман Гулик подякував усім присутнім за увагу й побажав постійно розвиватися на славу Божу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ