В Івано-Франківську розпочався VI Митрополичий Синод

У понеділок, 12 лютого, в Івано-Франківську розпочався VI Синод Єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Головною темою цього Синоду є «Душпастирське планування до 2025 р. в єпархіях Митрополії згідно з душпастирським планом УГКЦ “Надія до якої нас кличе Господь”».

У зв’язку із пандемією, спричиненою Covid-19, та початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, були перешкоди у проведенні Синодів Єпископів Івано-Франківської Митрополії, проте у 2024 році настали більш сприятливі умови для його скликання.

До участі в Митрополичому Синоді, який очолює Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, запрошені всі єпископи Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, а саме: Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин та Єпископ-помічник Коломийської Єпархії Владика Петро Голіней.

Робочим зустрічам передувала Архієрейська Божественна Літургія у храмі Івано-Франківської духовної семінарії, яку очолив Високопреосвященний Митрополит Володимир у співслужінні єпископів та священнослужителів Митрополії, які братимуть участь у Синоді. У часі моління владики та душпастирі просили Божої мудрості та присутності Духа Святого на синодальних засіданнях.

Під час проповіді до усіх присутніх у храмі звернувся Владика Йосафат Мощич, який роздумував над уривком з Євангелії:

«Слово Боже сьогодні говорить нам про те, як Ісус Христос йде до Єрусалиму і проходить через Єрихон. За ним слідувало багато людей. Один жебрак Вартимей, син Тимея, дізнався про цей похід і хотів привернути його увагу, кричачи: “Сину Давидів, змилуйся надо мною!”»

«Ісус зупинив всю цю процесію, бо Йому був не байдужий цей жебрак. Він запитує його: “Що ти хочеш, щоб Я тобі зробив?”. Так само кожного з нас Христос це запитує. Вартимей, будучи сліпим, вже визнав Його Учителем та попросив у Нього прозріння для себе», — мовив Єпископ.

За словами проповідника, Ватримей мав дар віри, попри те, що інші сумнівалися у Христі.

«Опісля Христос мовив до нього: “Твоя віра спасла тебе”. Тому той дар віри, який ми отримали у Таїні Хрещення, розвиваємо та плекаємо, адже вона приносить спасіння. Тому збуджуймо у собі дар віри, щоб Бог нас врятував та допоміг нам», — мовив Владика Йосафат.

Після Божественної Літургії був зачитаний декрет про скликання Митрополичого Синоду, а відтак відбулося урочисте складання присяги. Далі присутні молилися духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний». Згодом учасники Синоду розпочали робочі засідання.

Упродовж Синоду єпископи розглядатимуть найважливіші питання, викликані умовами сьогодення, а також працюватимуть над рішеннями для покращення духовного життя вірних.

Учасники засідань будуть обговорювати подальший план дій волонтерської діяльності Митрополії, а саме: про допомогу людям, постраждалим від війни, зокрема внутрішньо переміщеним особам, про підтримку Збройних сил України, а також про посилення капеланської діяльності Митрополії.

Також у часі зустрічей доповідатиме прот. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії. Душпастир розповість про стан втілення постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2023 року в єпархіях Митрополії.

Про постійну формацію священнослужителів в єпархіях Митрополії доповість митр. прот. д-р Олег Каськів, директор «Інституту постійної формації духовенства Івано-Франківської Архієпархії».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ