В Івано-Франківську попрощалися з Героєм України Олександром Дорофеєм

У середу, 27 березня, у Будинку смутку м. Івано-Франківськ відбувся Чин похорону Героя України Олександра Дорофея, який віддав своє життя за волю й незалежність України. Заупокійне моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Помолитися за душу полеглого Захисника зібралося кілька десятків вірних, серед них родичі загиблого, побратими, представники влади та небайдужі мешканці міста.

У часі моління Владиці Володимиру співслужили отці проводу Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата та священнослужителі Центрального протопресвітеріату м. Івано-Франківськ.

«Сьогодні, стоячи тут, ми найперше дякуємо Богові за дар життя Воїна Олександра. За те, що це своє коротке життя, він прожив гідно, захищаючи Батьківщину-Україну та кожного із нас. Ми стоїмо тут у смутку, зі сльозами, але з надією. Надією на те, що тіло людське ми передамо землі, але людська душа, вірю, що осягне небо та завжди перебуватиме із Богом», — мовив о. Михайло Віхоть.

Поминальне моління своїм співом супроводжували брати-семінаристи ІФДС.

Звертаючи до присутніх, Митрополит Володимир сказав: «У цю найтяжчу хвилину для вас, ми хотіли бути поруч й помолитися за Олександра, нашого Воїна світла, який віддав своє життя за кожного з нас. На жертовник України він віддав найдорожче, що у нього було — життя. Віримо, що Всемилостивий Господь поблагословить його у Царстві Небесному, а Архистратиг Михаїл зарахує його до Небесного Воїнства».

Поховали Героя на Алеї слави міського кладовища, що у с. Чукалівка.

Довідково:

Олександр Дорофей народився 10 червня 1992 року. Чоловік закінчив вище професійне училище № 13 в Івано-Франківську. На фронті він відслужив один рік.

Загинув на війні 19 березня 2024 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархїі УГКЦ