В Івано-Франківську молитовно вшанували пам’ять страчених націоналістів

У четвер, 17 листопада, біля пам’ятника страченим націоналістам, який знаходиться в м. Івано-Франківську, відбулася панахида на вшанування пам’яті розстріляних нацистами у листопаді 1943 року.

Поминальне богослужіння відправили о. Юрій Новіцький — настоятель Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська та протопресвітер Центральний, а також представники духовенства інших конфесій.

«Сьогодні ми також боремося за нашу країну, за наших людей, за те, щоб вільно носити вишиванки та співати український гімн. Тож наш обов‘язок — пам‘ятати, за що вони полягли, пам‘яти мужність цих людей, які перед лицем смерті не зрадили Україну. Світла пам‘ять патріотам!» — зазначають на фейсбук-сторінці Івано-Франківської міської ради.

Довідково:

14 листопада 1943 року під час прем’єри оперети Ярослава Барнича «Шаріка» в Станіславському театрі нацисти арештували понад 140 глядачів у вишиванках, в тому числі трьох жінок. 17 листопада неподалік театру, біля синагоги, 27 патріотів розстріляли.

Джерело