В Івано-Франківській духовній семінарії виставили для почитання частичку Животворящого Хреста Господнього

Сьогодні, 14 вересня, вперше за новим стилем календаря спільнота Івано-Франківської духовної семінарії відзначила празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Про це інформує Івано-Франківська духовна семінарія.

Торжественні богослужіння розпочалися зі святкової Утрені, яку очолив префект і секретар духовної семінарії о. Іван Харевич. 

Під час цього моління відбувся урочистий момент празника — винесення частички Чесного і Животворящого Хреста Господнього, на якому був розіп’ятий сам Ісус Христос, із престолу до тетраподу для привселюдного почитання.

Відтак семінарійна спільнота молилася святкову Божественну Літургію, яку також очолив о. Іван Харевич у співслужінні духівників формаційного закладу.

У своїй проповіді під час Літургії о. Іван закцентував увагу братії на символі спасіння християн — Хресті Господньому. 

Священнослужитель звернувся до спільноти словами Світильного зі святкової Утрені: «Хрест — охорона всієї вселенної, хрест — окраса Церкви, хрест володарів сила, хрест — вірних опора, хрест — ангелів слава і демонів поразка». Саме тому, за словами о. Івана, весь Божий люд повинен завжди черпати свої духовні сили із Животворящого Хреста Господнього.

Також душпастир підкреслив на важливості Хреста у стосунках Бога і людини в історії Спасіння:

«Через дерево в Едемському саду людина впала в гріх, за що була вигнана із раю, та через дерево Господнього Хреста людина стала учасником вічного життя у Небесному Царстві».

Згідно з традицією свята, наприкінці Літургії всі зібрані у храмі в супроводі семінарійного хору “Благовіст” заспівали “Хресту Твоєму”, під час якого тричі вшановували доземними поклонами Хрест Господній.

На завершення молінь семінарійна спільнота урочисто заспівала духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”, молячи Господа про довгоочікуваний мир та перемогу нашої Батьківщини.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ