В Івано-Франківській духовній семінарії відбувся щорічний з’їзд вівтарних дружин

У суботу, 13 травня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбувся щорічний з’їзд вівтарних дружин цілої Івано-Франківської Архієпархії, а також з інших єпархій УГКЦ.

Про це інформує інформаційний центр Івано-Франківської духовної семінарії.

Минулоріч через вторгнення росії до України захід не вдалося провести, проте у 2023 році його спільними зусиллями знову відновили.

Цього року на масштабний з’їзд вівтарних дружин прибуло близько 240-ка учасників із різних куточків західної України. Так, окрім юнаків з різних протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії, прибули також і вівтарники із Коломийської, Чернівецької та Стрийської єпархій.

Захід організував ректорат семінарії, а також понад 20 аніматорів, серед яких були учасники Школи християнського аніматора м. Івано-Франківська, а також брати-семінаристи.

З’їзд розпочався із реєстрації учасників, а згодом всі попрямували до семінарійного храму, де розпочався молебень до Пресвятої Богородиці. Богослужіння очолив ректор семінарії о. Тарас Путько, який на завершення звернувся до юних вівтарників такими словами:

«Дякую вам, що так чисельно прибули до колиски нашої Архієпархії – духовної семінарії. Сьогодні ви навчитеся того, чого не знали. Ви навчитеся, що означає бути справжнім, ревним і зразковим вівтарником, який прислуговує біля Божого престолу та допомагає служити священнику різні моління добового кола, а що найбільше – Божественну Літургію».

Відтак о. Тарас закликав юнаків дякувати Господу Богу, Який їх закликав до цього служіння через особисте серце чи через слово священника. Ректор також заохотив їх цінувати цей час, адже це служіння є найбільшим у молодечих роках, до якого Господь може покликати хлопців, оскільки Бог найбільш присутній у кивоті на престолі, біля якого вівтарники весь час перебувають.

Згодом всіх присутніх у храмі поблагословили мощами священномученика Йосафата Кунцевича.

Опісля відбувся розподіл на 9 команд, і всі учасники разом з семінаристами та аніматорами попрямували до різних локацій, де для них провели катехизацію на тему «Храм Божий», під час якої пізнавально розповіли про всі частини храму, про церковну атрибутику та богослужбові речі і їх символічне духовне значення, а також про зразкову поведінку у храмі.

Пізніше вівтарні дружини мали змогу пообідати у семінарійному рефектарі, а відтак переглянути пізнавальні відеоролики медіа-проєкту семінарії «Бог і Людина» про всі частини храму.

Наступною частиною програми стали християнські та патріотичні банси та активні ігри у колі на внутрішньому дворику семінарії. Згодом аніматори підготували цікавий квест, де кожна з команд шукала різні локації та виконувала захоплюючі завдання).

Завершився з’їзд вівтарних дружин особливою спільною молитвою, де діти дякували Господу, своїм священникам та батькам за можливість взяти участь у цьому насиченому з’їзді. Насамкінець до присутніх звернувся бр. Віталій Худзік, який висловив подяку усім дітям за участь у події, а також за весело й активно проведений час із користю.

«З’їзд вівтарних дружин відбувся дуже інтенсивно. Це неперевершено! Очевидно, що наші парафії – живі, наша Церква – жива. Ці діти насправді є дітьми Божими. Вони несуть із собою світло, радість на позитив у цей світ. Вони є прообразом Бога на цій землі», – мовив бр. Віталій, головний аніматор з’їзду.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ