В Івано-Франківській Архієпархії відбулися чергові збори протопресвітерів

У вівторок, 3 жовтня, в каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбулися щомісячні деканальні збори, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Засідання традиційно розпочалось зі спільної молитви, після чого о. Зореслав Котович, протопресвітер Долинський, поділився зі всіма духовними роздумами про важливість молитви в особистому житті.

Опісля Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі вступним словом, розповідаючи, як проходили Синод Єпископів УГКЦ у Римі, що тривав впродовж 03-13 вересня, та зустріч Східних Католицьких Єпископів у Греції з 18 по 23 вересня. Також владика повідомив про підписання меморандуму про співпрацю Івано-Франківської Архієпархії з Суверенним Мальтійським Орденом задля реалізації більш посиленого соціального служіння в часі війни.

Відтак Владика Володимир передав слово Судовому вікарію Архієпархії д-ру прот. Віталію Токару, який детальніше розповів про прийняті на Синоді постанови, виділивши окремі найважливіші рішення.

Наступним слово мав Синкел у справах духовенства і священничих родин Архієпархії митр. прот. Степан Балагура, який наголосив на потрібності проведення біблійних гуртків на парафіях та розвитку ще більш активного соціального служіння, зокрема засновуючи парафіяльні Карітаси.

Окрім того, священнослужитель акцентував на підготовці до зими, а саме – важливості подбати про альтернативні методи опалення храмів. Також митр. прот. Степан Балагура повідомив про першу зустріч дружин священників, що відбудеться 7 жовтня 2023 року. 

Опісля прот. Василь Гоголь, голова Літургійної комісії Архієпархії, повідомив, що служіння задушних днів надалі продовжуватиметься у листопаді, щоб уникнути розбіжностей у літургійній практиці.

Після цього прот. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської семінарії, надав присутнім звіт про суми пожертв та витрат семінарії протягом року, та пригадав про щорічну збірку.

Наступною частиною зборів було повідомлення о. Василя Качмарського, Голови Катехитичної комісії, про те, що в Архієпархії провели День катехита, в котрому взяло участь чимало катехитів з різних куточків Івано-Франківської області. Душпастир також зазначив, що на наступний навчальний рік зареєструвалися 232 нових охочих катехизувати при парафіях.  Крім того, о. Василь розповів, що 18 жовтня відбудеться всесвітня акція «Діти моляться за мир», до якої можуть долучитися усі парафії.

Продовженням зборів стала доповідь прот. Віталія Максиміва, Віцееконома Івано-Франківської Архієпархії. Душпастир повідомив, що в червні відбулась благодійна акція, у якій підприємці мали можливість пожертвувати виторг з нагоди Дня Конституції, та пригадав про продовження збірки для постраждалих від повеней внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Також о. Віталій повідомив, що військові капелани звернулись з проханнями допомогти їм у придбанні автомобілів, оскільки вони звершують своє служіння у військових частинах з віддаленими дислокаціями у різних областях. 

Згодом Митрополит Володимир пригадав про важливі події, які матимуть місце у цьому Церковному році. Архієрей повідомив, що цей рік присвячений блаженнішому Любомиру Гузару, а також цьогоріч відзначатимуть 400-ліття мученицької смерті українського святого – священномученика Йосафата.

Також Архієпископ пригадав, що з нагоди 100-річчя від дня народження світлої пам’яті владики Софрона Мудрого будуть організовані заходи з нагоди вшанування його пам’яті. Зокрема, 29 листопада в Архікатедральному і митрополичому соборі, що у м. Івано-Франківськ, відбудеться поминальна Літургія за Владикою Софроном.

На завершення зібрання Владика Володимир привітав всіх ювілярів, опісля чого учасники зборів спільно помолилися за перемогу та довгоочікуваний мир в Україні.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 7 листопада в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ