В Івано-Франківській Архієпархії відбулося засідання Пресвітерської ради

У четвер, 28 березня, в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулося засідання Пресвітерської ради, яке проходило в приміщенні духовної семінарії. Захід очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Засідання розпочалося зі спільної молитви, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир, а відтак продовжилося реєстрацією присутніх на події. Незадовго Митрополит Володимир передав слово віцеканцлеру о. Михайлу Макару, який зачитав протокол попереднього засідання Пресвітерської ради.

Відтак о. Віталій Токар розповів, що у кожній Єпархії повинна бути утворена Пресвітерська рада, тобто зібрання священників, які представляють пресвітерій, завданням якої є допомагати єпархіальному Єпископові своєю порадою згідно з приписами права в тих справах, які стосуються потреб пастирської діяльності та добра єпархії (кан. 264 ККСЦ).

Звертаючись до присутніх, Митрополит Володимир привітав нових учасників Пресвітерської ради, а також подякував тим, хто входив до неї раніше.

Відтак Архієпископ мовив: «Сьогодні на війні є дуже багато наших парафіян. Знаємо, що вони можуть повернутися травмованими чи пораненими, тому ми завжди маємо бути поруч з ними, їм допомагати. Також маємо бути підтримкою сімей, рідні яких віддали своє життя за волю України. Ми маємо бути їм опорою, надавати психологічну підтримку»

Митрополит Володимир висловив вдячність душпастирям та парафіяльним спільнотам за проведення благодійних збірок коштів на потреби Збройних сил України та закликав до їх подальшого проведення для перемоги України та осягнення миру.

Згодом до священнослужителів звернувся о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священичих родин:

«Дорогі отці, ви є серцем ваших парафій й протопресвітеріатів. Шукаймо підтримки й взаєморозуміння для подальшої співпраці. Наше головне завдання — не просто збудувати приміщення, а наповнити його змістом. Наша сила у наших людях, тож мусимо постійно працювати з дітьми, з молоддю, з людьми поважного віку. Бо коли ми відчуваємо підтримку, то розуміємо, що є на своєму місці. І тільки тоді ті приміщення справді служать нам у головній місії».

Окрім того, священнослужитель наголосив на важливості євангелізації та катехизації, і зазначив, що особливо актуальним у часі війни є соціальне служіння, зокрема о. Степан вкотре заохотив духовенство засновувати парафіяльні Карітаси.

Своєю чергою Митрополит Володимир закликав до постійної підтримки сімей військових, людей у потребі, а в особливий спосіб — дітей, які втратили батьків через жорстоку війну на території України.

Відтак продовжилося робоче засідання, в ході якого Пресвітерська рада обговорювала питання порядку денного, серед яких заснування нових парафій та призначення отців-адміністраторів парохами парафій.

Завершилися збори спільною молитвою за Україну.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ