В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ востаннє в цьому році відбулися збори протопресвітерів

У вівторок, 6 грудня, в конференц-залі Архієпархіального управління відбулися останні в цьому році збори протопресвітерів Архієпархії. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Зібрання розпочалося зі спільної молитви, одразу після чого відбулася реєстрація всіх присутніх учасників.

Першим слово мав п. Роман Боднар – заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який повідомив про необхідність нових військових капеланів.

У зв’язку з тим, що з початком війни збільшилось число військових частин, відповідно виникає значно більша потреба в присутності душпастирської опіки для військових.

Високопреосвященний Владика Володимир подякував пану Роману та привітав військових з Днем Збройних сил України. Архієрей подякував військовослужбовцям й наголосив на тому, щоб надалі тривала співпраця і були призначені відповідальні особи зі сторони військових та зі сторони Архієпархії.

Згодом слово передали п. Юрію Тарнавському, який зробив презентацію про алкогольну залежність, повідомивши про її основні ознаки, а також програму 12-ти кроків виходу із цієї залежності.

Владика Володимир подякував п. Юрію за його працю, закликавши душпастирів не залишати поза своєю пильною увагою проблеми алкоголізму в нашому суспільстві.

Продовжились збори зверненням гостей з Італії п. Анни Бертазолі та п. Сільвії Каваціні, які представили проєкт «Разом з Україною», ініціатором якого став Італійський уряд у співпраці з конфедерацією італійських благодійних організацій “FOCSIV” та Івано-Франківською Архієпархію УГКЦ.

Як стало відомо, цей проєкт триватиме 6 місяців та передбачає допомогу для 11 тис. осіб в Івано-Франківській, Чернівецькій та Одеській областях. В івано-Франківській області одним із способів для розповсюдження допомоги стануть деканати Архієпархії. Кожен протопресвітер до 19 грудня подасть інформацію про найбільш потребуючих в кожній парафії як серед ВПО, так і серед місцевого населення.

Також п. Анна повідомила, що роздача допомоги розпочнеться з 1 січня 2023 року. Проект передбачає продуктові та гігієнічні набори, а також безкоштовні медичні послуги. Крім того, в рамках проекту буде надано допомогу центрам, в яких мешкають внутрішньо переміщені особи.

Митрополит Володимир висловив вдячність італійським благодійникам та зосередив увагу душпастирів на те, що при реєстрації бенефіціарів для видачі допомоги окрім ВПО потрібно звертати особливу увагу на ті сім’ї, в яких загинули військовослужбовці, вагітних жінок, похилих віком та осіб з особливими потребами.

Далі для духовних розважань слово передали о. Степану Скібіцькому, виконоючому обов’язки протопресвітера Калуського, який, зосередившись на Біблійному вислові «Вгору піднесім серця», поділився духовними роздумами про надію на Господа в нелегких обставинах життя українського народу.

Згодом до присутніх звернувся Митрополит Володимир, який повідомив, що відбувся Архієрейський синод. Архієрей, зокрема, зазначив, що зараз в Україні активно обговорюється зміна дати святкування Різдва Христового, проте ця зміна має стосуватися цілої календарної реформи, тобто всіх нерухомих свят, а не тільки Різдва. Архієпископ наголосив на тому, що найперше потрібно, щоб завершилась війна, а відтак доцільно проводити таку реформу.

Незадовго Владика Володимир попросив про молитву за о. Івана Левицького та о. Богдана Гелету, які служили в Бердянську та є полоненими російськими військами, а також за упокій п. Юрія Шевчука – батька Блаженнішого Святослава.

Продовжились збори зверненням митр. прот. Степана Балагури – Генерального вікарія Архієпархії, який подякував за численну участь духовенства в похоронних богослужіннях о. Петра Скрипника, який був ревним священником та вклав багато праці в парафії, в яких він звершував своє священниче служіння.

Також о. Степан у своєму слові закликав при можливості обігрівати храми взимку, щоб вони ставали духовними «центрами незламності», в яких можна знайти як духовну розраду, так і фізично зігрітися.

Наступним до присутніх звернувся митр. прот. Володимир Чорній, директор «Карітас Івано-Франківськ», який повідомив про проведення акції «Різдвяна свічка». Священнослужитель зазначив, що свічки знаходяться в «Карітасі» у с. Крихівці. Закликав про духовну підтримку сімей загиблих військових, а також повідомив, що з «Карітасу» буде надана допомога для таких сімей.

Згодом о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії, закликав подбати про освіту для катехитів, оскільки є катехити без богословської освіти. Він зазначив, що після нового року можна знову пройти біблійний курс від Катехитичної комісії.

Також о. Василь повідомив, що в наявності є книга для катехизації – загальний катехитичний довідник, який можна придбати в Катехитичній комісії Архієпархії.

Відтак слово мав прот. Віталій Максимів, віцееконом Архієпархії, який представив звіт за жовтень та листопад про надану допомогу внутрішньо переміщеним особам. Зокрема, про 70% знижки на медичні послуги в Лікувально-діагностичному центрі Св. Луки, про те, що 1759 переселених осіб мали можливість безкоштовно проживати та харчуватись в Архієпархіальних центрах. Крім того, за цей останній період було роздано 1270 поодиноких видач продуктів та товарів.

Також о. Віталій повідомив про результати збірок, зокрема, про передачу 40-ка автомобілів для потреб ЗСУ. Згодом священник більш детально розповів, як отримати допомогу від проєкту «Разом з Україною».

Наступним мав слово прот. Віталій Токар, Судовий вікарій Архієпархії, який проінформував присутніх протопресвітерів, яким чином відбувається процес відпустки парафіяльних священнослужителів.

Далі до учасників зібрання звернувся прот. Ігор Броновський, протопресвітер Галицький, який пригадав про візит Блаженнішого Святослава до Галича 9 січня 2023 року та узгодив організаційні моменти.

Згодом о. Роман Микієвич повідомив, що в середу, 7 грудня, о 9:00 год. в с. Підпечери відбудеться поминальна Свята Літургія за о. Петром Скрипником.

Опісля о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації та головний редактор газети «Нова Зоря» пригадав, про передплату на 2023 рік. «Знаю, що в обставинах, в яких ми живемо останній рік, газета не є першочерговою потребою, тому я не звертався до вас на початку зборів, а вже насамкінець. «Новій Зорі» цьогоріч вже виповнилося 96 років, прикладімо усіх зусиль, щоб в цих обставинах, коли так часто немає світла та інтернету, наші вірні могли читати друковану газету», – зазначив о.Іван.

Пізніше душпастирі мали нагоду ставити різні запитання один одному та отримувати на них відповіді.

На завершення зборів Митрополит Володимир привітав всіх ювілярів. Відтак учасники зборів спільно помолилися за перемогу та довгоочікуваний мир в Україні.

Наступні збори протопресвітерів заплановані на 3 січня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ