«Бути поруч — основне завдання капелана»
У своєму вітальному слові Владика Микола наголосив на важливості служіння медичних капеланів:
«Сьогодні маємо нові виклики, які породженні подіями, які сьогодні відбуваються у нашій Україні. Військовослужбовці, які знаходяться у лікарнях та шпиталях, потребують духовної підтримки, а відвідувати їх та бути поруч — це основний обов’язок медичного капелана».
Опісля цього кожен капелан представив своє служіння у медичних закладах Івано-Франківської області. Кожен із душпастирів поділився своїми потребами та здобутками.
«Мені приємно чути про ваше зацікавлення до служіння, це те, чим ви живете. Ваше служіння приносить користь тому, хто потребує вас, особливо тим, хто має духовні потреби», — мовив Владика.
За словами голови Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Ярослава Рохмана, сьогодні великим викликом для кожного медичного капелана є покращувати свої знання, робити своє капеланство якіснішим.
«Саме тому наші капелани зараз проходять навчання «Клінічна душпастирська освіта», яку мають отримати всі медичні капелани до 2026 року. З нашої Архієпархії троє осіб вже володіють знаннями у цій сфері та мають сертифікати, які це підтверджують. Окрім цього, четверо осіб наразі її здобувають», — розповів о. Ярослав.
«Книга Життя»
Відтак для медичних капеланів було презентовано нове видання «Книга життя», яку видали кілька деномінацій релігійних спільнот України, а це представники Української Греко-Католицької Церкви й Православної Церкви України, а також протестанти.
Книга описує душпастирство у паліативній допомозі. Однією зі спікерів, яка представляла це видання, стала п. Людмила—Оксана Андріїшин, яка є директором навчально-методичного центру паліативної допомоги та завідувачем виїзного—консультативного відділення Івано-Франківського обласного центру надання паліативної допомоги. Вона розповіла всім присутнім про те, що паліативна допомога складається із медичного супроводу, психологічної допомоги, соціальної підтримки та духовної опіки.
«На сьогодні, згідно з нормативними документами законодавчої бази, саме у паліативній допомозі капеланська духовна опіка є обов’язковою складовою», — зазначив о. Ярослав.
Дану книгу отримав кожен медичний капелан.
Орден святого Пантелеймона
Наступним етапом зборів стало обговорення поточних справ. У цьому часі о. Ярослав висловив подяку всім медичним капеланам, які у своїх установах молитовно відзначили День медичної сестри та медичного брата.
Отець Ярослав також зазначив, що 8 червня відбудеться захід «Під покровом Пантелеймона» від ордену святого Пантелеймона. У цей день в Івано-Франківській духовній семінарії вручать відзнаки родичам полеглих медиків, а також медичним працівникам, які зараз перебувають у зоні бойових дій.
Приємно несподіванкою стало те, що о. Роман Терлецький, капелан Центральної міської клінічної лікарні м. Івано-Франківська, богословський редактор журналу «Слово», повідомив, що відтепер кожна медична установа щомісяця отримуватиме журнал.
Всеукраїнська проща медичних працівників
Окрім того, у часі зборів вирішили, що 10 червня відбудеться Всеукраїнська проща медичних працівників до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня.
Програма прощі:
11:00 – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.
Відтак відбудеться мистецький виступ гурту «ADORO».
На завершення прочани молитимуться молебень до Христа Чоловіколюбця.
Наприкінці зборів капелани подякували Владиці Миколі за відкритість до підтримки душпастирів, які звершують своє служіння у медичних установах. А Єпископ-помічник зазначив, що дана сфера для нього є досить близькою, бо раніше він також мав досвід послужити людям під час свого навчання в Італії.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ