В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися щомісячні збори протопресвітерів

У вівторок, 2 липня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулися щомісячні збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина засідання очолив митр. прот. Степан Балагура, синкел у справах духовенства і священничих родин Архієпархії.

Робоче засідання розпочалося зі спільної молитви «Царю Небесний». Відтак із духовними роздумами до присутніх звернувся прот. Степан Скібіцький, протопресвітер Калуський.

Опісля до слова запросили п. Юрія Хом’яка — скульптора, який представив ескіз барельєфа світлої пам’яті Владики Софрона Мудрого, Єпископа Івано-Франківської Єпархії УГКЦ (1997-2004 рр.), що буде встановлений на фасаді Івано-Франківської духовної семінарії.

Згодом митр. прот. Степан Балагура передав вітання усім присутнім від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Владики Миколи Семенишина.

Відтак священнослужитель подякував душпастирям за допомогу в організації урочистих молінь в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, які очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук 30 червня та 1 липня.

Пригадуємо, що у неділю, 30 червня, Патріарх Святослав освятив новий престіл та очолив Архієрейську Божественну Літургію в головній святині міста.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ — Блаженніший Святослав освятив новий престіл в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового

Наступного дня, 1 липня, Предстоятель УГКЦ Архієрейською Літургією в Архікатедральному соборі відкрив ювілейний рік — 90-ліття від утворення Європейської Провінції Співстраждання Матері Божої Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — Архієрейською Літургією в Івано-Франківську відкрили ювілейний рік Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Пізніше о. Степан повідомив, що у понеділок, 15 липня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі міста Івано-Франківськ відбудеться Архієрейська Божественна Літургія з нагоди іменин Митрополита Володимира. Початок моління — о 8:00 год.

Згодом до слова запросили о. Тараса Дзяйла, голову Молодіжної комісії Архієпархії. Душпастир розповів присутнім про зустрічі з молоддю Івано-Франківської Архієпархії, які відбулися 27 квітня у соборі Преображення Господнього м. Івано-Франківськ, а також 1 червня в стінах Івано-Франківської духовної семінарії.

Як зазначив о. Тарас, такі зустрічі є процесом формування своєрідної дорожньої карти розвитку молодіжного душпастирства в нашій Церкві, які розпочали напрацьовувати на молодіжному форумі УГКЦ, що відбувся 12 лютого 2024 року в Києві.

Під час своєї доповіді о. Тарас заохотив священнослужителів Архієпархії і надалі активно працювати із парафіяльною молоддю.

Також душпастир анонсував проведення молодіжної прощі Архієпархії до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня, яка відбудеться 25 серпня 2024 року.

Наступним до присутніх звернувся о. Ярослав Жолоб, парох Прокатедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці, що у с. Крилос. Священнослужитель повідомив про проведення щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоса, яка відбудеться 3 та 4 серпня.

Душпастир повідомив, що в суботу, 3 серпня, молитовна програма розпочнеться о 19:00 год. із Великої Вечірні з Литією.

У неділю, 4 серпня, прочани матимуть змогу молитися на Великій Утрені, яка розпочнеться о 8:00 год., а кульмінацією прощі стане Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Згодом до учасників засідання звернувся о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва, який аналізуючи щотижневе проведення формаційних зустрічей із кожним протопресвітеріатом Івано-Франківської Архієпархії, звернув увагу в нагальній потребі ретельного ведення касових книг та зберігання підтверджуючих документів щодо парафіяльних витрат.

Крім того, о. Віталій звернувся з проханням підготувати звіти з парафій щодо наданої благодійної допомоги в умовах війни за перше півріччя 2024 року.

Насамкінець о. Степан Балагура, підсумовуючи проведені збори, зацитував слова Кардинала Роберта Сара, якими той закликає духовенство не боятися говорити правду чітко й голосно, а боятися того, щоб тримати істину в тиші.

Завершуючи засідання, о. Степан закликав душпастирів роздумати над відповідальною та високою місією священничого служіння для народу, адже «добрий пастир віддає своє життя за овець своїх».

Насамкінець синкел у справах духовенства і священничих родин від імені Митрополита Володимира привітав ювілярів, а зібрання завершилося спільною молитвою.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 30 липня 2024 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ