В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися щомісячні збори протопресвітерів

У вівторок, 1 серпня, в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії відбулися чергові збори протопресвітерів, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Як звично, засідання розпочалося зі спільної молитви, яку провів Високопреосвященний Владика Володимир, опісля чого відбулася реєстрація присутніх.

Відтак до присутніх із духовними роздумами звернувся о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський.

Згодом Митрополит Володимир повідомив учасників зібрання про новий церковний календар, виданий Літургійною комісією Івано-Франківської Архієпархії.

Наступним слово мав митр. прот. Степан Балагура, Синкел у справах духовенства і священичих родин, який повідомив про деякі зміни, які відбулися щодо протопресвітерів.

Згодом слово передали прот. Тарасу Путьку, ректору Івано-Франківської духовної семінарії, який ознайомив присутніх із порядком проведення XI Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоської Чудотворної ікони Матері Божої з нагоди 1125-річчя від заснування древнього міста Галича, яка відбудеться 5-6 серпня.

Опісля Митрополит Володимир наголосив присутнім на важливості участі в прощі до Крилоса.

Далі слово мав прот. Маркіян Букатчук, директор Католицького ліцею святого Василія Великого. Священник повідомив про проведення конгресу за участі Президента України, Прем’єр-міністра, Голови ВРУ та інших представників державної влади у Католицькому ліцеї, а також презентував даний захід. Крім того, о. Маркіян зазначив, що Президент наголосив на важливості участі Церков в соціальному служінні.

Пізніше о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії, представив новий екокалендар з 1 вересня 2023 р. до кінця 2024 р., який є присвячений темі енергозбереження та енергоефективності, зі світлинами храмів УГКЦ, які впровадили окремі технології.

Відтак Митрополит Володимир передав слово о. Ігорю Клюбі, директору Школи християнського аніматора Івано-Франківської Архієпархії. Священнослужитель повідомив про набір на навчання до школи християнського аніматора для осіб віком від 14 років, яке організовує Катехитична комісія Архієпархії, а також розповів про деталі навчального процесу.

Крім того, о. Ігор Клюба повідомив про набір на навчально-формаційні курси провідників біблійних гуртків для осіб з богословською освітою та богопосвячених осіб, які тривають 4 місяці. Курси проводить Біблійний апостолят Івано-Франківської Архієпархії.

Збори продовжились зверненням прот. Віталія Максиміва, віцееконома Архієпархії, який повідомив про реалізацію італійсько-українського проєкту «Разом з Україною». Душпастир пригадав духовенству про напрямки розподілення допомоги, яка здійснювалась через парафіяльні спільноти, а також через Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки». Крім того, для духовенства було представлено короткий відеоролик про реалізацію даного проєкту.

Пригадаємо, що дана ініціатива фінансувалася італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Слід зазначити, що у рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців (січень-травень 2023 року) відбувалася роздача 1500 продуктових наборів один раз на місяць, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери кожні два місяці розповсюджували 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

Згодом о. Роман Дармограй пригадав про звернення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина про акцію від Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ – «Перший портфелик».

Своєю чергою, Митрополит Володимир закликав протопресвітерів долучитися до цієї акції на кожній парафії.

Насамкінець Владика Володимир привітав ювілярів, а збори завершилися спільною молитвою.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 3 жовтня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ