В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися чергові збори протопресвітерів

У вівторок, 7 лютого, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбулися щомісячні збори протопресвітерів. Зібрання очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Збори традиційно розпочалися зі спільної молитви, яку провів Високопреосвященний Владика Володимир. Наступним етапом засідання стала реєстрація присутніх учасників.

Згодом о. Ігор Сачков, віцеканцлер Архієпархії, за дорученням Владики Володимира зачитав привітальну Патріаршу грамоту з нагоди 50-літнього ювілею митр. прот. д-ра Олега Каськіва від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Відтак Митрополит Володимир вручив о. Олегу Патріаршу грамоту від імені Блаженнішого Святослава, вітаючи ювіляра теплими словами.

Опісля слово надали п. Мирославу Мазуру, регіональному делегату братерської організації «Лицарі Колумба», який презентував діяльність, структуру та мету спільноти. Також гість розповів про різні проєкти, які вдалось реалізувати, а також про соціальне служіння організації у часі війни.

Наступним слово мав член організації «Лицарі Колумба» п. Євген Перепічка, який розповів про служіння лицарів для внутрішньо переселених осіб, сиріт, потребуючих, а також про спільні заходи й прощі братерської спільноти.

Пізніше до слова запросили ще одного учасника цієї організації п. Романа Сем’янчука. Він розповів про новий проєкт «Кооперація» та заохотив до створення рад спільноти «Лицарі Колумба» при парафіях Архієпархії.

Відтак Митрополит Володимир зазначив, що при парафіях існують чимало різних спільнот, які зазвичай складаються з представниць жіночої статі, проте «Лицарі Колумба» – це спільнота чоловіків, котрі можуть спільно допомагати для добра парафії. Окрім того, Архієрей підкреслив, що саме завдяки «Лицарям Колумба» можна реалізувати багато різних соціальних проєктів.

Згодом віцееконом Архієпархії о. Віталій Максимів поділився досвідом, наскільки «Лицарі Колумба» спричинились для допомоги у часі війни.

Поміж тим, Судовий вікарій Архієпархії о. Віталій Токар зауважив, що окрім різних проєктів та праці, «Лицарі Колумба» покликані захищати Церкву та її вчення.

Наступною частиною зборів стали духовні роздуми, які виголосив о. Ігор Гаврилів. Їх тематика стосувалася душпастирських відвідин вірних з Йорданською водою.

Далі слово передали о. Віталію Максиміву, який презентував звіт діяльності Гуманітарного координаційного центру Івано-Франківської Архієпархії від початку війни. Також священнослужитель представив опитувальник щодо соціального служіння парафій, який заповнюватиме кожен протопресвітеріат.

Одразу після цього Владика Володимир зазначив, що ця праця є першими кроками творення загальноцерковного соціального служіння.

Пізніше о. Ярослав Рожак презентував діяльність БО «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ» від початку війни. Після виступу Митрополит подякував душпастирю за презентацію, а також зауважив, що франківський «Карітас» є одним з найкращих в Україні та вкотре закликав організовувати парафіяльні «Карітаси».

Незадовго о. Ярослав продовжив своє звернення, пригадавши учасникам зборів про акцію «Зігрій вбогого теплом Стрітенської свічки». Священник мовив, що свічки знаходяться в Екологічному бюро, яке розташоване в навчальному корпусі Академії Івана Золотоустого.

Отець Степан Балагура додав, що кошти з продажу цих свічок будуть спрямовані на благодійну їдальню, яка щоденно в Івано-Франківську годує потребуючих.

У подальшому ході зборів п. Андрій Тютюнник презентував діяльність Мальтійської служби допомоги у часі війни. Владика Володимир подякував за працю членів організації та наголосив, що праця Мальтійської служби допомоги є розширена як в Україні, так і за кордоном.

Продовжились збори зверненням митр. прот. Степана Балагури, який прокоментував рішення Архієрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи, зокрема про перехід на Григоріанський календар Української Греко-Католицької Церкви щодо нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії.

Опісля Генеральний вікарій пригадав, що 15 лютого в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбудеться хіротонія владики-номінанта Миколи Семенишина – Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Також о. Степан повідомив учасників зібрання, що надалі будуть продовжені канонічні візитації парафій Івано-Франківської Архієпархії. Крім того, Генеральний вікарій наголосив на проведенні катехизацій при кожній парафії.

У своєму зверненні Митрополит Володимир повідомив, що відбувся Архієрейський синод УГКЦ, головною темою якого було «Зцілення ран війни».

Митрополит акцентував на найважливіших рішеннях синоду, а саме на опіці над особами, які постраждали від війни, а також на призначенні відповідального за душпастирство вимушено переселених осіб.

Далі Архієрей пригадав, що у цьому році УГКЦ вшановує 90 років від дня народження Кардинала Любомира Гузара. Отець Віталій Токар повідомив, що згідно з рішенням Архиєрейського Синоду, 2023 рік буде присвячений особі Патріарха Любомира Гузара.

Пізніше о. Василь Пасічник, Синкел у справах капеланського служіння, повідомив про потребу у служінні військових капеланів. Тому священнослужитель заохотив, щоб душпастирі Архієпархії зголошувались на дане служіння.

Відтак о. Ігор Сачков повідомив присутніх про порядок богослужінь у часі єпископської хіротонії:

–  14 лютого о 17:00 год – Чин Архиєрейського найменування та Велика Вечірня з Литією;

–  15 лютого о 10:45 год – зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука та Апостольського Нунція в Україні – Архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса;

–  об 11:00 год – Архієрейська Божественна Літургія з чином Архієрейської хіротонії.

Насамкінець Митрополит Володимир привітав усіх ювілярів. Зібрання завершилися спільною молитвою за перемогу та мир в Україні.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 7 березня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ