В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися чергові збори протопресвітерів

У вівторок, 4 липня, в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися щомісячні збори протопресвітерів. Очолив їх Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Як звично, зібрання розпочалося з молитви у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії, яку провів Митрополит Володимир, а опісля відбулася реєстрація присутніх учасників.

Спершу прот. Дмитро Шмігель, протопресвітер Бурштинський, поділився зі всіма духовними роздумами.

Опісля слово мав митр. прот. Степан Балагура, Синкел у справах духовенства і священичих родин Архієпархії, який наголосив на важливості проведення літніх християнських таборів при парафіях.

Згодом священнослужитель пригадав, що в Україні з 1 липня 2023 року офіційно завершено карантин через пандемію, спричинену COVID-19, тому всі богослужіння відбуватимуться так, як і раніше.

Далі Синкел у справах духовенства і священичих родин зазначив, що цьогоріч відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, що у с. Крилос, яка проходитиме з 5 по 6 серпня.

Своєю чергою Владика Володимир пригадав, що в цьому році виповнюється 1125-ліття від дня заснування княжого міста Галича.

Надалі слово передали п. Галині Гришко, голові Комісії у справах освіти і виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яка повідомила, що триває вступна кампанія до Катехитично-педагогічного факультету ІФБУ. Пані Галина звернула увагу присутніх, що особа, яка хоче проводити катехизацію на парафії, повинна мати відповідний диплом, а також зазначила, що багато випускників факультету успішно катехизують на парафіях закордоном.

Продовжились збори зверненням прот. Тараса Путька, ректора Івано-Франківської духовної семінарії. Він пригадав про вступну кампанію до семінарії, яка відбуватиметься у липні 2023 року. Зокрема, прийом документів з 11 по 13 липня, а вступні іспити – з 17 по 19 липня. Окрім того, ректор семінарії повідомив, що результати вступу будуть оприлюднені 21 липня 2023 року.

Своєю чергою митр. прот. Олег Каськів, ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, повідомив про вступ до закладу вищої освіти для абітурієнтів, а також зазначив, що цьогоріч ця процедура відбуватиметься онлайн.

Далі слово передали о. Володимиру Духовичу, який повідомив про особливості капеланського служіння для священників Архієпархії, а також заохотив душпастирів до вибору даного напрямку діяльності.

Згодом до учасників зборів звернувся о. Іван Гнатюк, який пригадав присутнім, яким чином можна заснувати при парафії спільноту «Матерів в молитві».

Опісля о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії, повідомив про проведення табору для дітей військовослужбовців, віком від 11 до 14 років, який організовує Екобюро Архієпархії.

Пізніше митр. прот. Степан Балагура повідомив, що 15 липня виповнюється 20 років з моменту Архієрейської хіротонії Митрополита Володимира, а 28 липня з нагоди іменин Преосвященнішого Владики в Архікатедральному соборі м. Івано-Франківська відбудеться Архієрейська Божественна Літургія.

Насамкінець Владика Володимир привітав ювілярів, а збори протопресвітерів завершились спільною молитвою.

Наступні збори відбудуться 1 серпня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ