В Архікатедральному соборі вшанували пам’ять жертв каральної операції “Захід”

Сьогодні, 21 жовтня, в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська вшанували 75-ті роковини найбільшої депортаційної операції “Захід”.

Протягом 5 днів з 21 по 26 жовтня з західних областей України вивезли понад 77 тисяч осіб. Офіційно зі Станіславської області вивезли 11 тисяч 883 особи. В Сибірі, Уралі, Казахстані, Далекому Сході, Тюмені на них чекали каторжні роботи в колгоспах і копальнях. Найчисельніша частина депортованих жителів заходу України опинилися в Карлазі – найбільшому виправно-трудовому таборі СРСР.

Після ранішньої Божественної Літургії о.Степан Балагура, Генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії звернувся до всіх присутніх зі словом, у якому зазначив:

«Сьогодні ми відзначаємо 75-ті роковини від операції «Захід», коли наших батьків, бабусь та дідусів вивезли із заходу України до Сибіру. Знаєте, ми кажемо, що йде війна із росією, і вона насправді триває, але це протистояння не почалася ні 8 років тому, ні 24 лютого. Наш народ століттями вимушений боротися з цим злом, захищатися від цієї країни-агресорки. Зараз ми молитимемося за всіх вбитих братів і сестер наших, тих які загинули протягом століть. За тих, хто від холоду загинув у Сибірі, за всіх хто загинув за волю і Незалежність нашої держави. Нехай Господь Бог відкриє їм Царство небесне, нехай оселить їх в оселях праведних, нехай дає їм справедливу і праведну винагороду».

Опісля священники та всі присутні молилися панахиду за усіх невинно вбитих за кращу долю і волю України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ