В Архікатедральному соборі молилися Єрусалимську Утреню

Страсна П‘ятниця для християн – найсумніший день у році, адже цього дня наш Божественний Спаситель віддав своє життя за нас. Готуючись до Великої Суботи, бачимо Його понівечене Тіло, яке мирно спочиває у Плащаниці, що цього дня стоїть посеред храму. Це час тиші та молитви, коли чуваємо над Тілом нашого Божественного Спасителя. Після страстей, розп‘яття та смерті, Йосиф з Ариматеї, Никодим та найближчі до Ісуса люди з великою шаною та сумом внесли понівечене Тіло Спасителя до гробу, з якого Він незабаром воскресне.

Цей день сповнений прекрасних богослужінь, серед яких і Єрусалимська Утреня. Сьогодні ввечері цією молитвою в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового завершилися пісні богослужіння Страсної П‘ятниці.

Очолив це моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина, священнослужителів Архікатедрального собору та отців ректорату Івано-Франківської духовної семінарії.

Віряни та душпастирі прийшли на спільне богослужіння до собору, а також кожен охочий зміг приєднатися до моління за допомогою онлайн-трансляції з головної святині міста.

При цьому рух до символічного гробу Господнього не зупиняється, а молитва, що лунала в храмі, ще більше налаштовувала людей до правдивого розуміння Христової жертви.

Єрусалимська Утреня — це унікальне богослужіння, котре Церкви візантійського обряду звершують у Велику П’ятницю ввечері або у Велику Суботу вранці. За своєю структурою і змістом Утреня є молитовним чуванням біля гробу Спасителя, оплакуванням і звеличуванням Його смерті, котра дарувала всім життя. Тексти Утрені наповнені глибоким богословським осмисленням спасительного подвигу Сина Божого у світлі Його перемоги над смертю і тлінням у славному Воскресінні.

Додамо, що з огляду на комендантську годину у зв’язку з воєнним станом, прийти та вклонитися до плащаниці в Архікатедральному соборі можна до 21:00 години.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ