У Зарваниці відбулося погашення спеціальної поштової марки до 160-річниці народження Андрея Шептицького

19 липня в Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося урочисте погашення спеціальної поштової марки, присвячене 160-й річниці від дня народження слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького.

У заході зокрема взяли участь: Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

З нагоди ювілею «Козацька пошта» випустила пам’ятний конверт, спеціальну поштову марку та листівку-ікону з надрукованою Молитвою Митрополита за Україну. Художнє оформлення виконав тернопільський митець Ігор Зелінко за підтримки мецената п. Володимира Болєщука. Тернопільські художники Олег і Наталя Кіналі створили ілюстрації до кожного конверта та описали їх.

Загалом виготовлено дев’ять марок, об’єднаних спільною тематикою, що ілюструє різні місця і події з життя Митрополита Андрея Шептицького.

Координатор заходу, отець Андрій Готвера, зазначив: «Сьогодні ми провели перше урочисте погашення марки та конверта. Наступні події заплановані в Теребовлі. Вони приурочені до з’їзду УМХ, який свого часу благословив митрополит Шептицький. Далі, 29 липня, у день народження митрополита, відзначення відбудеться у Прилбичах, на його батьківщині, а також у соборі Святого Юра у Львові, де поховані його останки, та в Музеї Митрополита Шептицького. Урочистості заплановані також у Бережанах, у Бучачі  —  у колегіумі отців василіан, де 1 вересня відбудеться відкритий урок про Митрополита Шептицького, під час якого також буде здійснено погашення марки. Завершиться серія подій у Тернополі, у приміщенні Тернопільсько-Зборівської Архієпархії, де встановлено один із перших в Україні постаментів Митрополиту».

Священник наголосив на важливості глибшого вивчення постаті Митрополита Шептицького в сучасному суспільстві: «На жаль, постать Митрополита Андрея і досі залишається недостатньо вивченою і належно не оціненою. Сьогодні ми намагаємося змінити це  —  через видання книжок, проведення наукових конференцій, культурних ініціатив. Це допомагає краще пізнати Шептицького як духовного лідера нації, інтелектуала, мецената, який підтримував українських митців, письменників і науковців».

Священник також згадав про духовну спадщину Митрополита, зокрема про послання «Як будувати рідну хату»:  «Цей документ і сьогодні залишається актуальним. Він допомагає зрозуміти, що будувати рідну хату — означає будувати незалежну, духовно багату Україну. Ця книжка має стати настільною для кожного українця, особливо для молоді, щоб ми усвідомили: нашу державу, нашу хату — треба будувати».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ