У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулися щомісячні молитовні чування

У четвер, 29 червня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача відбулися традиційні молитовні чування. Очолив моління Владика Іван Кулик, Єпарх Кам‘янець-Подільський УГКЦ.

Наш народ не припиняє єднатися в молитві за мир в Україні, усіх військових, волонтерів, медиків та тих, хто страждає внаслідок страшної війни в Україні.

Як зазвичай, програма чувань розпочалася у храмі свв. Петра і Павла із молитви Вечірні, яку очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько у співслужінні численних душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Налаштовані на молитовний настрій, після Вечірні прочани мали можливість почерпнути з духовної науки від Владики Івана Кулика, який роздумував над Євангелієм від Матея про багатого юнака.

«Кожен з нас прийшов сьогодні з власними наміреннями і думками, але ми мали б себе запитати, чи щиро я звертаюсь до Ісуса, чи є для мене вічне життя критерієм, яким я керуюся на своєму шляху? Як мої дії та вибори наближають мене до Бога? Справжнім життям може бути лише життя вічне. Наша віра – це зустріч з Христом, після якої я вже живу Його життям. Ми не зможемо полюбити Бога, якщо не зможемо прийняти і полюбити людей, які поруч з нами. Постава Ісуса – це не відкинення чи осудження, але прийняття і прощення, заохочення до життя у правді. Ми маємо допомагати один одному віднаходити Бога. Нехай спільні чування будуть для нас поштовхом для Його пошуків та правдивої розмови з Богом, який витре наші сльози і подарує нам справжнє життя», – роздумував Владика.

Відтак для вірних прочитали спеціальні молитви на оздоровлення, а також поблагословили їх освяченим єлеєм та мощами блаженного священномученика Симеона Лукача під час молебню до священномученика. Згодом всі прочани зі свічками в руках вирушили на Хресну дорогу, де мали змогу роздумувати над Страстями Ісуса Христа — нашого Відкупителя.

Після Хресної ходи Владика Іван звернувся з наукою про важливість нашого навернення у спогляданні Христової жертви.

«Роздумуючи над стражданнями Христа, ми глибоко входимо у цей біль Христа за весь світ. Розуміємо, яку велику любов Він нам виявляє. Гріх – це глибока рана в житті кожного з нас. Тому ми так потребуємо приходити до Нього у Таїнстві Покаяння, де Він лікує наші рани і зцілює», – сказав проповідник.

Кульмінаційною частиною чувань у Відпустовому центрі Симеона Лукача традиційно стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Іван Кулик у співслужінні священника Відпустового центру о. Юрія Сидіра, отців ректорату духовної семінарії, а також багатьох запрошених душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

В часі Божественної Літургії з проповіддю до вірних звернувся Єпарх Кам‘янець-Подільський:

«Ми всі прибули сюди, щоб обʼєднатися навколо Ісуса, щоб зачерпнути Божої благодаті, щоб знову пізнавати Його. Бог відкривається тому, хто відкриває двері свого серця, щоб Ісус до нього промовив. Він закликає нас приходити до Нього втомленими і обтяженими і обіцяє втішення. Іноді ми приходимо до Нього тільки тоді, коли тягар життя придавлює нас аж до безпорадності. Наче Бог – це остання надія. Але як важливо навчитись приходити до Нього постійно, неустанно думаючи про Нього і памʼятаючи, що Він завжди з нами. Скільки ран ми переживаємо сьогодні, адже війна, яка кровоточить, торкається всіх нас. І ми як ніколи відчуваємо, що цей тягар понад наші сили. Христос йде з нами пліч-о-пліч в одному напрямку, щоби ми не самі несли наші тягарі».

Протягом чувань усі прочани мали змогу посповідатися та приступити до Святої Тайни Євхаристії, а також отримати пораду під час духовної розмови з душпастирем.

Завершилися молитовні чування наданням Владикою Повного відпусту усім, хто виконав необхідні для цього умови.

Після спільних подяк за молитовні чування, усі разом заспівали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ