У Василіянському монастирі Івано-Франківська відзначили храмовий празник

У неділю, 30 жовтня, у Василіянському монастирі та храмі Христа Царя, що у м. Івано-Франківську, урочисто відзначили храмове свято.

Парафіяни та гості храму готувалися до святкувань триденними реколекціями на актуальну тему стосунків людини й Бога, які провів о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, радник Протоігумена та місіонер.

У навечір’я свята відбулися чування та Велика вечірня з Литією, яку очолив о. Теодосій Крецул, ЧСВВ.

Саме свято Христа Царя було надзвичайно насичене, адже протягом дня у храмі відслужили п’ять Божественних Літургій з урочистими проповідями.

Кульмінацією святкування стала урочиста Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, правлячий єпископ Бучацької єпархії.

Архієрейську Літургію співслужили о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, о. Франциск Онисько, Протоігумен Провінції святого Миколая, о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС ім. Й.В. Рутського, о. Володимир Маланюк, магістр новіціяту у Крехові, прот. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата та численне духовенство.

В часі своєї проповіді владика Дмитро окреслив значення свята Христа Царя для всіх присутніх вірних у храмі.

Поміж Божественними Літургіями силами хорових колективів, які діють при храмі Христа Царя, влаштували святковий концерт духовної та національно-патріотичної музики, під час якого звучали твори відомих композиторів та авторські твори і вірші.

Присутні збагатилися віртуозним виконанням відомих композицій та сучасних творів. Головним гаслом святкування стали слова гімну до Христа Царя: «Царюй між нами, Князю миру, по наших селах і містах; пануй в державах і родинах, і прав у серцях і в умах».

Довідково:

Цей монастир закладено у 20-их роках XX століття для провадження місцевої парафії. Після виходу Української Греко-Католицької церкви з підпілля монастир було відновлено і він став одним з найактивніших духовних центрів Прикарпаття.