У стінах Духовної семінарії вшанували світлу пам’ять владики Софрона Мудрого

У понеділок, 31 жовтня, вся спільнота Івано-Франківської духовної семінарії вшановувала світлу пам’ять владики Софрона Мудрого, який відійшов до вічності 8 років тому.

Після завершення Божественної Літургії відбулася панахида за владикою Софроном, яку очолив ректор семінарії о. Тарас Путько, у співслужінні віцеректора о. Василя Михнюка, семінарійних духівників о. Романа Кандрача та о. Юрія Павлюка, а також дияконів Тараса Дзяйла та Любомира Ільківа.

Пам’ятний день завершився вечірнім переглядом фільму “Під покровом Божого Провидіння”, який присвячений життєвому шляху владики Софрона Мудрого.

Довідково:

Майбутній єпископ Івано-Франківської архієпархії народився 27 листопада 1923 року в м. Золочеві, де й здобув початкову та середню освіту. У часи війни Софрон (Степан) Мудрий опинився в Німеччині, а згодом емігрував до США і вступив до монастиря Отців Василіян.

Працюючи на Радіо Ватикану, виступав зі щонедільними радіопроповідями, які підтримували вірних людей в тодішній радянській Україні.

На 71-му році життя Софрон Мудрий повернувся до України, де очолив Івано-Франківський духовний інститут та духовну семінарію.

Його праця дуже позитивно відбилася на розвитку як семінарії, так і Інституту, оскільки новий ректор, маючи багатолітній досвід роботи в Римі в Колегії св. Йосафата, почав наполегливо займатися вирішенням всіх проблем семінарії.

На початку 1995 р. була вирішена чи не найголовніша з них: семінарія отримала велике приміщення по вул. Василіянок 64. Дещо пізніше по вул. Гарбарській 20 і 22 почали функціонувати 2-ий та 3-ій корпуси. Нові приміщення вимагали капітального ремонту – облаштування навчальних аудиторій, семінарійної каплиці, приміщень для проживання студентів-богословів.

З 1997 до 2005 року був правлячим архієреєм Івано-Франківської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.