У стінах духовної семінарії відбулася екологічна конференція

У вівторок, 12 вересня, у семінарійному храмі відбулася екологічна конференція на тему «Енергоефективність та енергозбереження в контексті енергетичних викликів війни», яку провів референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайло Дзуль.

Про це зазначає Інформаційний центр ІФДС.

Захід розпочався із молебню до Бога Творця, який очолив о. Михайло Дзуль, а співслужили йому префект о. Іван Харевич, префект о. д-н Роман Носик, а також о. Іван Андрухів.

Під час молебню в храмі лунали слова, які оспівують велич творіння Божого у тропарі: «Любов’ю споконвічною Ти все наповняєш,* Творче і Господи вселенної,* і всі кінці землі Тобі славу возсилають,* та неспроможні оспівати величність і незбагненну красу Твого творiння,* бо предивні є діла рук Твоїх,* тому величаємо тебе повіки».

Після спільної молитви до присутніх звернувся о. Михайло Дзуль, який підкреслив те, що авторитетом для нашої Церкви є Блаженніший Святослав Шевчук у питаннях збереження екології. Священнослужитель наголосив на важливості збереження природних ресурсів, а також заохотив братію ділитися з іншими тими ідеями, як можна дбати про енергозбереження. Зокрема, о. Михайло порекомендував використовувати аератори для економії води, поставив у приклад централізовану семінарійну систему рекуперації, та поділився багатьма іншими ідеями.

Крім того, душпастир повідомив про проведення всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створення», на меті якого є плекати культуру енергоефективності й енергозбереження як невіддільної складової християнської відповідальності за створений Богом світ, а також підвищення екологічної свідомості в суспільстві у контексті екологічно-енергетичних викликів війни.

«Згідно зі Святим Письмом, Бог створив цей світ, з власної волі й власне початок книги Буття описує шість днів сотворення і в кінці кожного дня, сказано такі слова, що побачив Бог, що все, що Він створив є добре, немає нічого поганого у цьому світі. Коли Бог створив людину шостого дня, написано, що побачив Бог що Він створив є дуже добре, бо людина є найкраще зі створінь, вершина, кінець усього, що створив Господь. І тому власне на людині лежить відповідальність за Богом створений світ», — зазначив екореферент.

Опісля до всіх присутніх звернувся голова екологічного відділу духовної семінарії бр. Андріан Іванусь, який представив діяльність відділу: проведення молитви за екологію, відвідування шкільних та позашкільних закладів з катехизацією та презентацією, збір макулатури, показ фільмів на тематику довкілля, здійснення поїздок на природу та виготовлення окопних свічок.

Насамкінець о. Іван Харевич подякував від імені ректорату семінарії о. Михайлу Дзулю та братам-семінаристам за служіння. Завершилася конференція співом “Многая літа”.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ