У стінах духовної семінарії триває тиждень пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара

Минулий тиждень в Івано-Франківській духовній семінарії був присвячений світлої пам’яті Блаженнішому Любомиру Гузару, який протягом тривалого часу очолював Українську Греко-Католицьку Церкву. Відзначимо, що нещодавно, 26 лютого, виповнилося 90 років від дня його народження.

З цієї нагоди, у четвер, 16 березня,  із благословення ректора семінарії о. Тараса Путька та завдяки старанням Культурно-мистецької спільноти продовжився показ 2 частини документального фільму «Любомир. Бути людиною».

Кожного вечора вся семінарійна спільнота продовжує молитися вервицю до Пресвятої Богородиці за довгоочікувану перемогу та мир в багатостраждальній Україні. 

Перед кожним розважанням брати виголошують роздуми над певним Таїнством, ділячись своїми духовними переживаннями та поєднуючи їх із сенсом подій Таїнств.

Також прикладом розважань слугують цінні роздуми Блаженнішого Любомира Гузара, у яких розкривається сутність бачення Таїнств крізь призму реальних подій, які є досить актуальними в теперішній час.

Особливою часі Великого посту є молитва св. Єфрема, яку семінарійна спільнота також промовляє наприкінці вервиці, а відтак заносить благання до Пресвятої Богородиці у співаній молитві “Під твою милість”.

У другій частині фільму, яку презентували 16 березня після молитви на вервиці, Блаженніший Любомир розповів про свої юнацькі роки, про своїх батьків, та їхні скитання по світу в реаліях II Світової війни. Крім того, у цій серії головний герой розповів про Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого, які були подвижниками Греко-Католицької Церкви у тяжкі часи для українського народу.

Бути Людиною — це основна мета життя кожної людини, кожного християнина! Якби у світі було б більше Людей, то світ був би значно кращим!