Божественну Літургію та панахиду у співслужінні о. Володимира Лукашевського, о. Михайла Брика та о. Олега Федака очолив о. Роман Дармограй, який був архидияконом Владики Софрона і 21 рік тому із рук Єпископа отримав пресвітерські свячення. Про це пишуть на фейсбук-сторінці відпустового місця.
Під час проповіді, о. Роман звернувся до вірних з роздумами над уривком Євангелія:
«Відповідаючи на питання законовчителя про те, хто є нашим ближнім, Ісус пояснює, що ближнім є той, хто потребує допомоги, незважаючи на його релігійну, політичну чи національну приналежність. Такими вчинками підтримки ми забезпечуємо собі вічність, до якої ми прямуємо. Кожен ранок наближає нас до Царства Небесного. Сьогодні ми спогадуємо Владику Софрона Мудрого, який говорив про це чудові слова: “Вчорашній день вже не наш, завтрашній – ще не наш, і лише сьогоднішній – наш”. І саме сьогодні ми маємо діяти, молитися, любити, чинити милосердя і робити все, щоб здобути Царство Небесне», – мовив проповідник.
По завершенні молінь о. Володимир Лукашевський звернувся до присутніх, пригадуючи, що саме за розпорядженням Владики Софрона відбулося перше привселюдне вшанування блаженного Симеона Лукача. Також з ініціативи Єпископа була створена спеціальна комісія для ексгумації блаженного та перенесення його мощей до Катедрального собору Воскресіння Христового у м. Івано-Франківськ.
Також отець Володимир подякував прочанам за молитву та в особливий спосіб о. Роману Дармограю, який здійснював своє дияконське служіння поруч з Владикою Софроном Мудрим:
«Владика Софрон виховав не одне покоління священників, адже протягом багатьох років був ректором та викладачем нашої Духовної семінарії свщмч. Йосафата. І сьогодні нашу молитву очолював його вихованець о. Роман. Покоління ростуть та змінюються, але пам’ять про визначних людей завжди буде з нами».
В історії УГКЦ Владика Софрон Мудрий був непересічною особою, адже протягом усього свого життя працював над вихованням священнослужителів – 13 років як віцеректор та 20 років як ректор Папської колегії святого Йосафата в Римі. У віці 70 років Єпископ прибув до України та очолив Івано-Франківський теологічно-катехитичний духовний інститут, який у 2000 році перейменував на Івано-Франківську теологічну академію й аж до смерті залишався її ректором.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ