У Музеї історії Галича відбувся захід з нагоди 90-річчя від дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара

Сьогодні, 21 лютого, у Музеї історії Галича відбувся захід з нагоди 90-річчя від дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара (26.02.1933 – 31.05.2017). У ньому брали участь науковці заповідника «Давній Галич», духовенство Галицького протопресвітеріату, вчителі та учні Крилоської гімназії.

Насамперед  у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що у с. Крилос, священники Галицького протопресвітеріату Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ очолили панахиду за упокій душі Блаженнішого Любомира Гузара.

Опісля наукова співробітниця музею Анна Жолоб розповіла про тернистий шлях Глави УГКЦ, його служіння рідній Церкві й народові.

«Як наголошував Блаженніший Любомир: «Господь дав так, що я народився українцем, і я пишаюся цим і горджуся». Покійний Любомир Гузар п’ятдесят  років прожив поза межами України, але він завжди пам’ятав про своє коріння».

Надалі родинними спогадами про дідуся та батька майбутнього кардинала поділилася кандидатка історичних наук, науковиця Маріанна Бацвін. Вона продемонструвала листи та світлини з домашнього архіву, пригадала розповіді своєї бабусі про родину Гузарів, яка мешкала в Галичі.

«Любомир Гузар – не тільки богослов, духовна особа, але й філософ і надзвичайно мудра людина. Його висловлювання на різні теми вже давно стали цитатами», – зазначили організатори.

Кілька таких перлин мудрості озвучив завідувач Музею історії Галича Тарас Зіньковський. Також він нагадав присутнім, що експозиція історії церкви в Галичині у Митрополичих палатах з’явилася, власне, з ініціативи Блаженнішого Любомира Гузара після його відвідин Крилоса у 2006 році.

Про перебування Блаженнішого Любомира у Крилосі та своє знайомство з ним емоційно розповів о. Ярослав Жолоб, парох храму Успіння Пресвятої Богородиці. Він зазначив, що Любомир Гузар був простою і доступною людиною.

Насамкінець виступили крилоські школярі, які старанно підготувалися до вшанування ювілею Верховного Архієрея УГКЦ. Вони розповіли про участь Блаженнішого Любомира Гузара у «Пласті» та про роки його еміграції, а їх наставниця, вчителька Софія Питель, розповіла про діяльність Глави УГКЦ та його приїзд до Крилоса.

На завершення протопресвітер Галицького протопресвітеріату о. Ігор Броновський подякував організаторам заходу, зокрема науковій співробітниці музею Анні Жолоб, за увагу до цієї величної постаті нашої історії й запропонував частіше проводити такі заходи.