У медустановах Букачівського протопресвітеріату провели лекцію на тему «Гуманізація у сфері охорони здоров’я»

У понеділок, 22 травня, у медичних установах Букачівського протопресвітеріату відбулися зустрічі медперсоналу із головою Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отцем Ярославом Рохманом.

Захід відбувся на запрошення отця-протопресвітера Мирослава Любінця, який є капеланом в КНП  «Івано-Франківський спеціальний заклад надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради» та КНП «Букачівська міська лікарня Букачівської селищної ради».

У вище згаданих закладах о. Ярослав прочитав лекцію на тему «Гуманізація у сфері охорони здоров’я». Роздумуючи над даною тематикою священнослужитель представив бачення хвороби й лікувального процесу зі Святого Письма.

Душпастир також розповів про біотичні виклики у сучасній медицині, а ще про бачення й сприйняття хвороби зі сторони пацієнта, про те, як він сприймає її, як впливають обставини, які є страхи й про надію, яку хворому може надати лікар.

«Важливим аспектом лекції є невербальне й вербальне спілкування, підходи до пацієнта, слова й жести. Лейтмотивом до цієї теми були слова американської психологині й капеланки Наомі Пейджет, яка говорила про те, що пацієнт не буде пам’ятати що ви йому сказали, але буде пам’ятати як ви йому те сказали», — розповідає отець Ярослав.

Що важливо та цікаво, у часі лекцій медичний персонал мав змогу поставити запитання, всі присутні провели дискусію на різні теми: «До прикладу, обговорювали норми законодавства України й світові норми, порівнюючи їх з біотичним і моральним вченням Католицької Церкви щодо правди про діагноз, зокрема про те, хто перший має право й обов’язок дізнатися про хворобу».

Розмовляли й про те, що як капелану, так і медичному персоналу набагато легше говорити з пацієнтами, коли вони достовірно знають свій діагноз.

На завершення в обидвох медичних установах працівники подякували спікеру. А також налагодили компоненти співпраці у майбутньому.

Варто зазначити, що заклад знаходиться в селі Підмихайлівці. А на його території раніше височів монастир сестер-василіянок.

Після лекцій працівники медзакладу провели екскурсію, в часі якої зайшли в келії, де колись жили сестри-монахині. Зараз у цьому місці проводиться ремонт каплиці, у якій молилися сестри. На сьогодні, це величезний заклад для осіб, які мають проблеми з психікою.  А у 1995 році була місія з відновлення й показання, що там був монастир, встановлені вказівники та пам’ятний хрест.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ