У Львові відбулася екуменічна школа «Зцілення ран війни: спільне завдання українських церков»

У період із 25 червня по 2 липня у Львові при Інституті екуменічних студій Українського католицького університету відбулася Школа міжконфесійного діалогу на тему: «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков». Зі сторони Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата у заході взяв участь семінарист III курсу — бр. Максим Олійник.

Про це зазначає інформаційний центр ІФДС.

Захід відбувся у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією, Волинською православною богословською академією та Східноєвропейським інститутом теології.

На події були присутні представники різних християнських конфесій України — УГКЦ, ПЦУ та ЄХБ.

Під час школи учасникам провели екскурсії містом Львів, Музеєм Митрополита Андрея Шептицького, Львівською духовною семінарією Святого Духа, а також центральним корпусом УКУ.

У корпусі Філософсько-богословському факультеті УКУ проводилися пізнавальні лекції про екуменізм, релігійний копінг та психології військових.

Їх проводили викладачі УКУ, професори-релігієзнавці, історики, психологи, соціологи, священники УГКЦ, РКЦ, ПЦУ та викладачі-богослови.

«Варто відзначити одну із лекцій с. Анисії, МСУ, яка є психологинею Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Вона поділилась цінним досвідом роботи з військовими, розповіла про психологічний стан військових під час війни, а також про травми, які вони переживають, та як вони впливають на їхнє життя в суспільстві», — йдеться у повідомленні.

Також семінаристи мали нагоду зустрітися з о. Петром Мандзяком, священником УГКЦ, який колись був учасником бойових дій та поділився своїм досвідом, як на війні укріпилися його стосунки з Богом. Цінним було почути його переживання на війні з богословського погляду, а також про те, як військові почуваються на фронті та в суспільстві. Душпастир також відзначив важливість завжди демонструвати військовим та їхнім рідним вдячність та підтримку від суспільства.

Крім того, у школі відбулася онлайн-зустріч з єпископом Гамбурга та Любека Кірстеном Ферсом, головою Протестантської Церкви Німеччини, та представниками Євангелічної Церкви Німеччини. Вони ставили семінаристам питання про труднощі, з якими вони стикаються в повсякденному житті, навчанні та служінні, а також про їхній досвід спілкування зі зраненими людьми, через війну, крім того, висловили свою солідарність і підтримку українському народу.

«Хочу зазначити, що в контексті екуменізму лекції були цікаві, а саме спілкування з братами із семінарій ПЦУ та протестантами було надзвичайно цінними. Вони розвіяли всі стереотипи про їхні Церкви, які я мав до цієї школи, що стане важливим для мого майбутнього служіння, враховуючи нашу багатоконфесійну країну», — поділився своїми враженнями від Школи бр. Максим Олійник.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ