Про це зазначає інформаційний центр ІФДС.
Захід відбувся у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією, Волинською православною богословською академією та Східноєвропейським інститутом теології.
На події були присутні представники різних християнських конфесій України — УГКЦ, ПЦУ та ЄХБ.
Під час школи учасникам провели екскурсії містом Львів, Музеєм Митрополита Андрея Шептицького, Львівською духовною семінарією Святого Духа, а також центральним корпусом УКУ.
У корпусі Філософсько-богословському факультеті УКУ проводилися пізнавальні лекції про екуменізм, релігійний копінг та психології військових.
Їх проводили викладачі УКУ, професори-релігієзнавці, історики, психологи, соціологи, священники УГКЦ, РКЦ, ПЦУ та викладачі-богослови.
«Варто відзначити одну із лекцій с. Анисії, МСУ, яка є психологинею Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Вона поділилась цінним досвідом роботи з військовими, розповіла про психологічний стан військових під час війни, а також про травми, які вони переживають, та як вони впливають на їхнє життя в суспільстві», — йдеться у повідомленні.
Також семінаристи мали нагоду зустрітися з о. Петром Мандзяком, священником УГКЦ, який колись був учасником бойових дій та поділився своїм досвідом, як на війні укріпилися його стосунки з Богом. Цінним було почути його переживання на війні з богословського погляду, а також про те, як військові почуваються на фронті та в суспільстві. Душпастир також відзначив важливість завжди демонструвати військовим та їхнім рідним вдячність та підтримку від суспільства.
Крім того, у школі відбулася онлайн-зустріч з єпископом Гамбурга та Любека Кірстеном Ферсом, головою Протестантської Церкви Німеччини, та представниками Євангелічної Церкви Німеччини. Вони ставили семінаристам питання про труднощі, з якими вони стикаються в повсякденному житті, навчанні та служінні, а також про їхній досвід спілкування зі зраненими людьми, через війну, крім того, висловили свою солідарність і підтримку українському народу.
«Хочу зазначити, що в контексті екуменізму лекції були цікаві, а саме спілкування з братами із семінарій ПЦУ та протестантами було надзвичайно цінними. Вони розвіяли всі стереотипи про їхні Церкви, які я мав до цієї школи, що стане важливим для мого майбутнього служіння, враховуючи нашу багатоконфесійну країну», — поділився своїми враженнями від Школи бр. Максим Олійник.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ