У Львові триває III модуль освітньої програми для медичних капеланів УГКЦ

У понеділок, 17 липня, у Львові розпочався III модуль освітньої програми для медичних капеланів УГКЦ за Міжнародною освітньою програмою «Душпастирська клінічна освіта» (Clinical Pastoral Education). Зі сторони Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ участь у засіданнях беруть чотири священнослужителі.

Про це інформують на фейсбук-сторінці Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. 

Цей вишкіл був організований та проводиться Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. Тут навчаються 15 медичних капеланів з різних Єпархій УГКЦ, зокрема й з Івано-Франківської Архієпархії — о. Ярослав Рохман, о. Роман Терлецький, о. Дмитро Фуфалько та о. Микола Катрич.

Як добрий звичай, кожен модуль розпочинається з молитви та привітального слова голови Комісії — Севастіяни Карватської.

Дана програма розпочалася і триває з благословення Блаженнішого Святослава Шевчука, Отця і Глави УГКЦ, який зробив особливий акцент на розвиток професійного капеланства в Україні.

У комісії пригадують, що «Clinical Pastoral Education» — це клінічна спеціалізована підготовка з метою набуття капеланом здатності професійно виконувати завдання та обов’язки щодо здійснення душпастирської опіки в закладах охорони здоров’я.

Кожен день для священників є насичений різноманітною програмою, як теоретичною, так і практичною, але завжди розпочинається зі Божественної Літургії в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці Патріаршої Курії УГКЦ, у якому капелани спільно мають нагоду молитися за всіх хворих, медичний персонал лікарень, військових медиків та перемогу.

Викладачами курсу під час цього модуля є:

— о. Руслан П’яста — священник Івано-Франківської Архієпархії, президент Асоціації капеланів в охороні здоров’я України, медичний капелан;

— о. Віталій Микитин — священник УГКЦ, медичний капелан (Австрія);

— о. Олег Саломон — священник РКЦ, асистент Кафедри корекційної педагогіки та інклюзії ЛНУ, психолог, психотерапевт;

— інші фахівці медичного, психологічного та соціального скерування.

У ході модуля, 19 липня, з ініціативи голови комісії с. Севастіяни, відбулось засідання робочої групи із впровадження предмета «Душпастирство в охороні здоров’я» в духовних семінаріях УГКЦ.

Під час засідання учасники обговорили всі етапи освіти для медичних капеланів: початкову, базову та поглиблену.

«Дякуємо за зустріч викладачам курсу у різних семінаріях: о. Руслану П’ясті, о. Віталію Воєці, о. Ярославу Рохману, а також проректору з академічних питань Львівської духовної семінарії о. Михайлу Лесіву, викладачу освітньої програми для медичних капеланів, психологу, психотерапевту о. Олегу Саломону», — зазначають на фейсбук-сторінці Комісії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ