У Лемківській церкві молитовно відзначили День вшанування пам’яті депортованих українців

У другу неділю вересня традиційно відзначають День вшанування пам’яті депортованих українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. З цієї нагоди на парафії святих Кирила і Методія, Центрального протопресвітеріату міста Івано-Франківськ, відбулося заупокійне моління за жертвами депортацій.

Про це на своїй фейсбук-сторінці інформує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Панахиду очолив парох храму о. Анатолій Дуда-Квасняк у співслужінні сотрудника святині о. Богдана Лиска та резидента о. Василя Савчина.

На моління чисельно зібралися вірні та гості храму, етнічно-культурні лемківські колективи й товариства.

Пан Руслан Марцінків подякував священнослужителям і вірним за збереження пам’яті, а також товариствам «Лемківщина», «Бойківщина» і «Надсяння» та творчим колективам за плекання культурної спадщини.

«Дякую Богу і Захисникам, що маємо можливість тут в черговий раз молитися. На жаль, історія повторюється. Імперський дух ХХ століття та геополітика прийшла і в наше століття. Сьогодні ми переживаємо нову хвилю переселення внутрішньо переміщених людей. Але якщо ми не будемо пам’ятати ті трагічні сторінки історії нашого українського народу, то ми не будемо рухатися вперед», — зазначив міський голова.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ