У Крилосі завершився ювілейний духовно-екологічний табір «Метаноя»

У період з 7 по 14 серпня у Крилосі проходив духовно-екологічний табір «Метаноя» для понад сотні дітей віком від 8 до 16 років. Табір, організатором якого ось уже десятий рік поспіль виступає Бюро УГКЦ з питань екології разом з командою креативних аніматорів, проходив під патронатом праведного Митрополита Андрея Шептицького, який свого часу наголосив, що «християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу».

Як повідомляє інфоцентр Бюро УГКЦ з питань екології, саме тому особлива увага проводу табору була приділена плеканню духовних, екологічних та патріотичних цінностей, які є невід’ємними складовими формування кожного українця-християнина.

Духовний супровід табору здійснював референт Екобюро в Івано-Франківській Архієпархії й сотрудник парафії Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайло Дзуль.

Вже традиційно кожен таборовий день розпочинався із Божественної Літургії, під час якої діти приступали до Святих Таїнств Сповіді та Пресвятої Євхаристії, роздумували над євангельськими читаннями. Окрім цього щодня діти разом молилися молебень у наміренні за перемогу українського народу.

У програмі табору були катехизації, ігри, пісні й банси, творчі завдання та квести, похід на річку і нічні чування. Окрім цього учасники табору провадили молитву на вервиці в рамках ініціативи «Вервиця єднає», яка щоденно проходить з благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та єднає українців усього світу.

«Перебуваючи на свіжому повітрі у гарному товаристві діти зуміли відірватися від ґаджетів, по-справжньому побачити та оцінити ту красу яка їх оточує й серед якої вони живуть та могли подякувати Творцеві за нерукотворні краєвиди, а предкам — за історичну спадщину», — ділиться таборовими враженнями о. Михайло.

Протягом цих восьми днів діти також поглиблювали свої екологічні знання сортуючи відходи, прибираючи забруднені локації, беручи участь у тематичних іграх. Окрім цього старші учасники табору ділилися своїм екодосвідом із молодшими через авторські молитви та таборові проморолики.

Приємним сюрпризом для таборовиків була зустріч із духівниками та аніматорами, котрі долучалися до організації таборів попередніх років.

На згадку про «Метаною» кожна дитина отримала таборову футболку та Екологічний декалог Блаженнішого Святослава.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ