У Крихівцях відбулася X зустріч родин ченців та черниць Згромадження Воплоченого Слова

У суботу, 16 вересня, при парафії свв. Кирила і Методія, Південного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ, відбулася Всеукраїнська зустріч родин ченців і черниць Чернечої Родини Воплоченого Слова відбулася.

Зустрічі такого формату є вже доброю щорічною традицією у Чернечій Родині Воплоченого Слова. Про це зазначає пресслужба Згромадження.

Свято розпочалося урочистою Божественною Літургією, яку очолив ієрм. Антоній Вацеба, ВС, провінційний настоятель Згромадження. У часі проповіді отець згадав, що метою таких щорічних зустрічей є саме молитовна подяка ченців своїм батькам, а також можливість розділити з ними радість того родинного духу, який має неодмінно панувати і в монастирях.

Також під час проповіді о. Антоній наголосив на тому, що віддавши своїх дітей, батьки не перестають брати участь у їхньому житті:

«Бог обіцяв Аврааму велике потомство. Та одного дня попросив принести в жертву його єдиного і довгоочікуваного сина. Авраам повний довіри, убогості духу і послуху погодився на Божу волю. За це Господь не лише зберіг Ісаака, а й дав обіцянку щедрих благословінь: «Я поблагословлю тебе вельми й дуже розмножу твоє потомство… У твоєму потомстві благословляться всі народи землі, тому що ти послухав мого голосу». Тож ті, хто віддали Богові найдорожче, можуть бути певні у Його щедрості тут, на землі, а в кінці — на небі. Можуть не боятись за своїх дітей, бо вони в руках Всемогутнього Господа», — мовив о. Антоній.

А відтак додав: «Батьки, взявши участь у нашій жертві, також певним чином беруть участь в обітах: убогості, оскільки зрозумівши, що найбільшим багатством є Бог, віддали Йому найдорожче. Чистоти, відмовляючись від бажання мати багато внуків і від насолоди, пов’язаної з цим. Послуху, оскільки ми маємо послух до настоятелів, через яких нам доноситься Господня Воля, батьки вже не можуть розпоряджатись своїми дітьми, так, як хочуть».

«Тож, бувши такими щедрими з Богом, наші родини можуть не сумніватися у тому, що ці слова Ісуса звернені до них: «Істинно кажу вам: нема такого, хто, кинувши свій дім або братів, або сестер, або батька чи матір, або дітей, або поля, ради мене та ради Євангелія, не дістав би сторицею домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, тепер, у цьому часі, серед переслідувань, і в майбутньому віці життя вічне». (Мр. 10:29-30)», — йдеться у дописі.

Після Божественної Літургії всі присутні відновили посвяту Пресвятій Богородиці, а також взяли участь у спільному частуванні та святковому концерті.

«Дякуємо Богу за наших батьків, за їхню постійну підтримку, а головне за те, що вони моляться за нашу витривалість у монашестві та за нові чернечі покликання», — зазначають богопосвячені особи.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ