У Коломийській Єпархії провели формаційний курс для дияконів та семінаристів

З 20 по 22 травня, в єпархіальному управлінні Коломийської Єпархії УГКЦ провели формаційний курс «Соціальне служіння УГКЦ» для дияконів та братів-семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата. Організатором курсу став БФ «Карітас Коломия».

Як повідомляє пресслужба Коломийської Єпархії, слухачі мали нагоду не тільки прослухати теоретичний матеріал, але й побачити та взяти участь у волонтерський діяльності благодійного фонду Єпархії.

У понеділок студенти прослухали вступну лекцію про основні аспекти соціального служіння, яку провів о. Сергій Трифʼяк, синкел у справах соціального служіння Єпархії та директор БФ «Карітас Коломия». Після короткої перерви з доповіддю на тему «Богослівʼя соціального служіння» виступив заступник директора БФ «Карітас Коломия» о. Василь Латчук.

Потім організатори провели студентам екскурсію по шелтерах, волонтерських осередках та закладах освіти благодійного фонду, які знаходяться в м. Коломия. Завершився день Божественною Літургією, після якої студенти разом з Єпископом ділилися враженнями від почутого на лекціях.

Не менш насичена програма була у вівторок. День розпочався з Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк у співслужінні Владики Петра Голінея, Єпископа-помічника Коломийської Єпархії УГКЦ.

У своїй проповіді Владика Василій наголосив, що соціальне служіння є засобом для реалізації суспільного блага. Тому для майбутніх священників важливо засвоїти цей аспект, бо він відіграє важливе значення у розбудові парафії.

Після богослужіння черговим спікером став синкел у справах соціального служіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк, який розповів про ідентичність Карітасу та про соціальне служіння УГКЦ загалом. Опісля голова єпархіяльної комісії душпастирства охорони здоров’я о. Юрій Савчук розповів про розвиток медичного капеланства на території Єпархії.

Після обіду відбувся виїзд до геріатричного пансіонату в с. Ковалівка. Там учасники курсу мали нагоду поспілкуватися з людьми золотого віку та ознайомитися з умовами їхнього життя. День закінчився спільною молитвою Вечірні, яку очолив Єпископ-помічник.

У середу навчання також розпочалося Божественною Літургією. У її часі Владика Петро виголосив проповідь, в якій підкреслив важливість єдності душпастиря з Богом.

Після Літургії о. Василь Латчук провів лекцію на тему «Як організувати парафіяльне соціальне служіння. Функції й завдання парафіяльного Карітасу». Опісля спікер розповів про стратегії розвитку соціального служіння.

На завершення курсу учасникам провели екскурсію приміщенням головного управління БФ «Карітас Коломия», де семінаристи та диякони мали можливість побачити специфіку роботи всіх департаментів благодійного фонду.

Насамкінець заступник директора коломийського Карітасу вручив учасникам сертифікати за проходження формаційного курсу «Соціальне служіння УГКЦ».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ