Організаторами конференції стали Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки», клініко-діагностична лабораторія «Медлюкс», медичний центр «Мед-Атлант» та Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я. Основною метою заходу стало об’єднання медичних установ в обміні досвідом задля запобігання та лікування захворювання раку у жінок. Основну увагу фахівці акцентували на профілактиці раку шийки матки.
На семінарі зібрались близько сотні медичних фахівців та практикуючих лікарів. Також на конференції були присутні о. Маркіян Букатчук, директор Католицького ліцею святого Василія Великого, п. Руслана Іваночко, медична директорка Клініки святого Луки.
Розпочався форум зі спільної молитви, яку очолив Владика Микола. Відтак Єпископ-помічник передав учасникам вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та запевнив медиків у його молитовній підтримці.
Архієрей розповів присутнім про святого Івана Боско, італійського священника, який є засновником отців селезіян, основною харизмою яких є праця з дітьми та молоддю:
«Святий Іван Боско з власного досвіду праці з дітьми й молоддю розробив виховний метод, що має назву «Запобіжна система виховання». Він полягає у фразі «Краще запобігти, ніж лікувати». Знаю, що цей захід присвячений темі «Майбутнє жінок без раку», однак ми знаходимося у навчальному закладі, тому мусимо згадати й про виховання».
Владика Микола зазначив, що роль «вихователя» для молодого покоління, про якого розповідає Дон Боско, може належати також і лікарю, з точки зору його діяльності.
«Основне завдання вихователя бачить у тому, що він повинен запобігати провинам. Треба оточити молодь такою дбайливою опікою і такою чистою атмосферою, щоб вона не мала спроможності робити щось злого», — мовив Єпископ, цитуючи вчення святого, яку ще називають «виховною системою любові».
«Клініка святого Луки є однією з перших спроб ввести в Україну католицьку культуру охорони здоров’я, яка дбає про лікування всієї людини: душі й тіла, а не лише окремої рани чи органу. У цьому напрямку наші працівники набувають досвіду з католицьких лікарень Західної Європи, особливо з Італії та Німеччини. Для клініки є важливою співпраця не лише зі світовими партнерами, але й з місцевими, як державними, так і приватними закладами охорони здоров’я. Сьогоднішній захід чудово цьому сприяє — разом допомагати нашим людям випередити хворобу або виявити її на ранніх стадіях», — зауважив Владика Микола.
А відтак додав: «Конкуренція це добре, але співпраця набагато краще. Християнство вчить, що не лише у здоровому тілі здоровий дух, але й в здоровому дусі — здорове тіло. Бажаю, щоб цей сьогоднішній захід був не лише науково-практичною конференцією, але й початком співпраці. Не відокремлюймося одне від одного, а єднаймося та обмінюймося досвідом задля добра людини».
Згодом учасники мали нагоду виступити з власними доповідями, присвяченими різноманітним аспектам діагностики, протидії та лікування раку шийки матки у жінок.
Зокрема, зі своєю доповіддю виступив п. Ігор Грижак, доктор медичних наук, професор, лікар-інфекціоніст вищої категорії ЛДЦ «Клініка святого Луки».
Опісля п. Ірина Демус, лікарка акушер-гінеколог та фахівчиня з ультразвукової діагностики Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки», представила присутнім власні напрацювання на тему «Соціальні аспекти профілактики онкозахворювань в гінекології».
Спікерка зазначила, що протягом останніх 5 років завдяки багатьом соціальним проєктам лікарі клініки мають можливість проводити комплексне медичне обстеження в умовах постковідного та воєнного стану. До прикладу, в рамках соціального проєкту, який стартував 1 березня 2024 року, у медичному закладі обстежили 50 жінок різних пільгових категорій.
Також п. Ірина розповіла про програму навчання для підлітків, яку клініка розпочала спільно з Католицьким ліцеєм святого Василія Великого. Основним її задумом стала робота з молоддю щодо запобігання різноманітним ризикам та профілактики захворювань.
На завершення учасники конференції мали нагоду поспілкуватися у неформальних обставинах та обговорити шляхи подальшої співпраці.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ